(Nie) Bezpieczni w sieci - konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną

Maria Zając

Komisja konkursowa ogłosiła wyniki eliminacji. Zwycięzcami konkursu zostały: Stowarzyszenie Góry Kulturyktóre zgłosiło do konkursu projekt koncepcji pn. Bezpieczeństwo to nie bajka oraz Fundacja Warszawski Instytut Bankowości z pomysłem „Aktywny Senior w Cyberprzestrzeni”. 

 

To właśnie pomysły tych organizacji w I etapie konkursu zostały najwyżej ocenione pod względem pomysłowości i kreatywności, wykonalności i realności założeń, trafności, trwałości i oczywiście – spójności z celami kampanii, a następnie w II etapie – również pod względem: dopasowania narzędzi komunikacji do grupy docelowej i tematyki kampanii, aktualności oraz znaczenia podejmowanych w kampanii zagadnień i innowacyjności/wyróżnialności kampanii.

 

Minister cyfryzacji Marek Zagórski tak mówi o tej inicjatywie:

Celem naszego konkursu jest wzrost świadomości Polaków na temat bezpieczeństwa w sieci. Niezależnie, ile mają lat - zależy nam, aby byli świadomymi użytkownikami internetu. Do współpracy zaprosiliśmy organizacje pozarządowe, wierząc w ich potencjał i chcąc z niego czerpać.

- Ogłosiliśmy ten konkurs, bo wierzymy w wyjątkowy zapał i kreatywność organizacji pozarządowych. Nie rozczarowaliśmy się i to mimo tego, że czas nie sprzyjał kreatywnej pracy grupowej. Cieszymy się, że tyle podmiotów z całej Polski zainteresowało się naszą inicjatywą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy Wam kolejnych świetnych pomysłów na działania w obszarze bezpieczeństwa w sieci – dodaje szef MC.

 

Bezpieczeństwo w sieci, to temat, który jest także jednym z kluczowych obszarów zainteresowań Państwowego Instytutu Badawczego NASK - organizatora konkursu.

 

Dr inż. Kamil Sitarski, dyrektor NASK wyjaśnia:

W czasie epidemii rośnie popularność szeroko rozumianych usług cyfrowych, a co za tym idzie - wzrasta aktywność cyberprzestępców. Jako NASK ciągle analizujemy otrzymywane zgłoszenia i identyfikujemy coraz bardziej zaawansowane formy cyberataków. Dlatego też powinniśmy systematycznie poszerzać swoją wiedzę o zagrożeniach w sieci i stosować się do zasad bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że laureaci naszego konkursu przyczynią się do wzrostu poziomu świadomości i bezpieczeństwa użytkowników.

 

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. Patronat medialny nad inicjatywą objęły portale ngo.pl oraz kampaniespoleczne.pl.

 

Aktualności związane z konkursem i realizacją zwycięskich kampanii można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/aktualnosci-konkurs 

Data dodania: 13.05.2020

Maria Zając

Inne wpisy autora: