Ukazał się jubileuszowy, 50. numer e-mentora. To już 10 lat!

Od 2003 roku propagujemy naukę, nowoczesną edukację, nowatorskie programy kształcenia, ideę uczenia się przez całe życie, zarządzanie wiedzą, e-biznes oraz trendy technologiczne.
Na łamach pisma gościliśmy 590 autorów z ponad tysiącem artykułów! czytaj dalej »

W numerze polecamy szczególnie:

Big Data: nowe źródło przewag i wzrostu firm

Nadchodzi szósta fala rewolucji komputerowej, której najistotniejsze cechy to wszechobecny, szerokopasmowy internet i nieograniczone przetwarzanie wielkich zbiorów danych o zachowaniu obiektów w czasie realnym. Zmusi ona firmy do adaptacji, a nawet porzucenia dotychczasowych modeli biznesowych, ale też przyniesie im potężne możliwości rozwoju. Informacje stają się nową podstawą funkcjonowania biznesu: ekonomicznym ekwiwalentem kapitału i pracy oraz nowym czynnikiem produkcji.
czytaj dalej »Kierunki zmian w nauczaniu statystyki online – przykład wykorzystania programu R-CRAN

W artykule przedstawione zostały doświadczenia z prowadzenia zajęć e-learningowych dotyczących oprogramowania statystycznego R-CRAN. Artykuł jest próbą odpowiedzi na pytanie: co należy zrobić, aby dostosować nauczanie oprogramowania statystycznego do zmian zachodzących w gospodarce?
czytaj dalej »

Środowisko akademickie w Second Life – grupy, kursy i programy akademickie

W artykule opisano grupy członkowskie i tematyczne jako narzędzia współpracy akademickiej oraz warsztaty, kursy certyfikowane i programy akademickie organizowane w Second Life, których celem jest kształcenie kadry naukowo-dydaktycznej pracującej w środowiskach wirtualnych.
czytaj dalej »

Zapewnienie bezpieczeństwa przez semantyczne monitorowanie cyberprzestrzeni

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Wraz ze zwiększaniem się aktywności społeczeństwa w cyberprzestrzeni pojawia się również silniejsza potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa w tym obszarze. Zagrożenia manifestujące się w internecie nie ograniczają się jedynie do wirtualnej przestrzeni - mogą oddziaływać na fizyczny świat. Przykładami takich zagrożeń są ogłoszenia sprzedaży nielegalnych towarów lub próby wyłudzeń.
czytaj dalej »

Wizyty techniczne jako metoda nauczania na studiach podyplomowych Rewitalizacja miast - organizacja i finansowanie

Efektywne zaplanowanie studiów podyplomowych wymaga nie tylko określenia treści programowych, ale także sposobów ich przekazywania. Niniejszy artykuł przedstawia pokrótce, jak rozwiązano to zagadnienie na studiach podyplomowych dotyczących zarządzania procesami rewitalizacyjnymi.
czytaj dalej »

Na rynku wydawniczym ukazały się nowe publikacje

Polecamy również

Zapraszamy do udziału w X jubileuszowej konferencji "X Konferencja Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym", która odbędzie się 21 listopada 2013 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

[zobacz stronę konferencyjną]

Nowe na blogu

Nieoczekiwana zmiana miejsc?

W znanym filmie Johna Landisa, od którego zapożyczyłam tytuł niniejszego wpisu zmiana miejsc jest wynikiem kaprysu dwóch znudzonych multimilionerów, którzy kłócą się o to czy środowisko dorastania determinuje przyszłość człowieka. więcej »

Wydarzenia/konferencje

  • 02-05.07.2013, 10th World Conference on Computers in Education: WCCE 2013, Toruń
  • 19-21.09.2013, Społeczeństwo informacyjne w Europie - teraźniejszość i przyszłość, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • 19-21.09.2013, Dokonania współczesnej myśli ekonomicznej – racjonalność, efektywność, etyka, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

zobacz inne wydarzenia »