E-mentor logo

Kalendarz wydarzeń

W serwisie prezentowane są zapowiedzi ciekawych konferencji, seminariów i warsztatów poświęconych tematyce e-learningu, zarządzania wiedzą, e-biznesu oraz kształcenia akademickiego oraz ustawicznego - które odbywają się w Polsce i na świecie.

Serwis umożliwia również zapoznanie się z zapowiedziami konferencji, publikowanymi w kolejnych wydaniach "e-mentora".

marzec 2015
Pon. Wt. Śr. Czw. Pt. Sob. Niedz.
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
24
28
29
30
31
1
2
3
4
5

W celu zapoznania się z szczegółowym opisem wydarzenia, należy kliknąć na jego tytuł.

Wybierz miesiąc a następnie rok:
E-edukacja w kraju
20 marca 2015

Tematyka konferencji dotyczyć będzie m.in. zagadnień, takich jak:

  • platformy i narzędzia e-learningowe
  • doświadczenia i opinie nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia z wykorzystaniem platformy Moodle i Adobe Connect
  • opinie studentów na temat takiej formy zajęć
  • prawa autorskie materiałów multimedialnych na platformach, korzystanie ze źródeł internetowych
  • przyszłość e-learningu, kursy przez Internet dla producentów rolnych, projekt MOOC.

Organizatorzy konferencji chcą, w możliwie najszerszym gronie osób zainteresowanych rozwojem kształcenia zdalnego, podzielić się doświadczeniami i wiedzą oraz rozwiązaniami organizacyjnymi w nauczaniu na odległość. Jednocześnie ich intencją, oprócz wymiany doświadczeń i integracji środowiska nauczycieli akademickich zaangażowanych we wdrażanie e-learningu na uczelniach rolniczych i przyrodniczych, jest także tworzenie przestrzeni dla osób zainteresowanych efektywnym i atrakcyjnym kształceniem młodzieży oraz pracujących z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Więcej informacji na: http://omega.sggw.waw.pl/konls/

20.03.2015

LANOWANE SESJE OBEJMUJĄNASTĘPUJĄCĄPROBLEMATYKĘ  Platformy i narzędzia e#learningowe  Doświadczenia i opinie nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia z wykorzystaniem platformy Moodlei AdobeConnect  Opinie studentów na temat takiej formy zajęć  Prawa autorskie materiałów multimedialnych na platformach, korzystanie ze źródełinternetowych  Przyszłość e#learningu, kursy przez Internet dla producentów rolnych, projekt MOO

Więcej informacji na: http://omega.sggw.waw.pl/konls/?page_id=10

E-biznes
25-27 marca 2015

Kongres Dyrektorów E-commerce to przestrzeń do wymiany wiedzy, rozmów i analiz rynku, zorganizowana z myślą o najważniejszych osobach odpowiedzialnych za e-commerce w Polsce. Aby wziąć udział w wydarzeniu niezbędna jest rejestracja. Wszelkie informacje dostępne są pod adresem: http://www.kongresecommerce.pl/ To wydarzenie dedykowane: Dyrektorom i właścicielom średnich i dużych e-commerce E-commerce managerom z segmentu średnich i dużych firm Dyrektorom sprzedaży firm prowadzących sprzedaż wielokanałową Członkom zarządu odpowiedzialnym za rozwój sprzedaży Pierwszą edycję wydarzenia relacjonowały najważniejsze biznesowe media w kraju. Trzy dni, niemal 15 godzin merytorycznych treści, 16 prelegentów i prawie stu gości, pozwoliły stworzyć atmosferę przyjazną wymianie wiedzy i nawiązywaniu nowych relacji biznesowych. Druga odsłona Kongresu przyniesie jeszcze więcej ważnych tematów związanych z funkcjonowaniem w przestrzeni omnichannel commerce, a także omówienie trendów, które rządzą rynkiem e-commerce. Krajobrazem do konferencji będzie ponownie najbardziej malownicze polskie miasto – Kraków, którego uroki będziemy odkrywać wspólnie w ramach integracji w czasie wydarzenia

Więcej informacji na: http://www.kongresecommerce.pl/

26-27 marca 2015

Organizatorami konferencji są:  Instytut Informacyjnych Systemów Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział w Częstochowie.
 

Celem cyklicznie organizowanej konferencji jest wymiana doświadczeń nt. teorii i praktyki zarządzania współczesnymi organizacjami, w szczególności prezentacja technik i technologii multimedialnych, usprawniających prowadzenie działań gospodarczych i edukacyjnych.
 

Konferencja łączy naukę z biznesem poprzez dyskusyjną formę sesji naukowych, rozdzielanych wystąpieniami przedstawicieli biznesu.
 

W trakcie konferencji prowadzone będą także sesje wideokonferencyjne z ośrodkami naukowymi oraz przemysłowymi w kraju i zagranicą. 

Więcej informacji na: http://www.multimediawbiznesie.pl/indexp.html

Metody, formy i programy kształcenia
5-6 marca 2015

Celem konferencji jest:

  • analiza problemów regionalnych;
  • prezentacja najnowszych badań w zakresie aktualnych trendów społecznych i ekonomicznych;
  • pogłębianie współpracy między polskimi a zagranicznymi przedstawicielami nauki oraz praktykami zarządzania;
    promocja Uczelni Jańskiego w Łomży oraz promocja regionu łomżyńskiego.

Językiem obowiązującym na konferencji jest język polski i język angielski.

Obszary tematyczne:

  1. Ewolucja zarządzania we współczesnej organizacji. 
  2. Regionalne i lokalne aspekty zmian organizacyjnych we współczesnych gospodarkach. 
  3. Uwarunkowania konkurencyjności gospodarek krajów oraz przedsiębiorstw stojących przed złożonymi wyzwaniami rynkowymi.
  4. Społeczne i etyczne aspekty rozwoju przedsiębiorczości w wielowymiarowym ujęciu współczesnych trendów w procesie zarządzania.
  5. Rozwój organizacji inteligentnych we współczesnym świecie.
  6. Zarządzanie organizacją publiczną wobec współczesnych trendów w procesie zarządzania. 
  7. Zarządzanie doświadczeniem interesariuszy we współczesnych organizacjach.

 

Więcej informacji na: http://www.lomza.janski.edu.pl/aktualnosci/354-konferencja-naukowa-ii

23.03.2015

budynek Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Stefana Banacha 2c, 02-097 Warszawa

Uniwersytet Warszawski wraz z Interuniversity Center for Social Science Theory and Methodology serdecznie zapraszają na bezpłatną konferencję "Inteligentne podejście statystyczne - Warszawska Szkoła Analizy Danych", podsumowującą projekt. Celem projektu było podniesienie poziomu kompetencji doktorantów i osób spoza społeczności akademickiej w zakresie analizy danych. Aby go osiągnąć, opracowano i wdrożono interdyscyplinarny, anglojęzyczny cykl szkoleniowy, wykorzystujący metody i techniki kształcenia na odległość. W czasie konferencji opowiemy o kształtowaniu kompetencji analitycznych i przedstawimy efekty realizacji projektu. Omówimy tez problematykę odkrywania prawidłowości w dostępnych danych na przykładzie wypracowanych przez uczestników projektu raportów badawczych.

Więcej informacji na: https://wsad.uw.edu.pl/pl/node/38