Kalendarz wydarzeń
W serwisie prezentowane są zapowiedzi ciekawych konferencji, seminariów i warsztatów poświęconych tematyce e-learningu, zarządzania wiedzą, e-biznesu oraz kształcenia akademickiego oraz ustawicznego - które odbywają się w Polsce i na świecie.
Serwis umożliwia również zapoznanie się z zapowiedziami konferencji, publikowanymi w kolejnych wydaniach "e-mentora".
W celu zapoznania się z szczegółowym opisem wydarzenia, należy kliknąć na jego tytuł.
UE w Katowicach
Kongres Rozwoju Edukacji to środowiskowe spotkanie osób, którym bliska jest problematyka rozwijania i unowocześniania polskiej edukacji, między innymi poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii w kształceniu. Kongres przygotowywany jest na podstawie doświadczeń płynących z organizacji dziesięciu edycji konferencji „Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym” i stanowi jej kontynuację, jednak znacznie poszerzono zakres tematyczny wydarzenia oraz formy aktywności przewidziane podczas dwudniowych obrad. Nie zmieniło się natomiast grono organizatorów, którym jak zawsze przewodniczy Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, współpracując z Uczelniami Założycielami Fundacji: Uniwersytetami Ekonomicznymi z Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia oraz Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Gospodarzem tegorocznej, I edycji wydarzenia będzie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Kongres wspierają również partnerzy merytoryczni: Instytut Badań Edukacyjnych oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.
Program Kongresu obejmuje:
- warsztaty tematyczne w dniu poprzedzającym obrady konferencyjne,
- obrady konferencyjne w sesji plenarnej i sesjach równoległych, a w ich ramach referaty prezentowane przez zaproszonych prelegentów,
- analizę trendów technologicznych podczas specjalnej sesji seminaryjnej,
- prezentację rozwiązań, pomysłów oraz projektów badawczych z obszaru edukacji w ramach specjalnej sesji Famelab, do której tworzenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych – z 4-minutowymi wystąpieniami,
- dyskusje przy „okrągłych stołach”, poprzedzone plenarną prezentacją zagadnień problemowych przez moderatorów oraz zakończone wysłuchaniem wypracowanych wniosków podczas zamykającej sesji plenarnej.
Przyjęta formuła obejmie również działania prowadzone po Kongresie – przygotowanie pisemnych wniosków z dyskusji przy „okrągłych stołach”. Wnioski te jako postulaty środowiska zostaną przedłożone w MNiSW oraz upublicznione w czasopismach akademickich.
Więcej informacji na: http://www.kre.edu.pl/