Słowo wstępne

Małgorzata Marchewka

Witamy

Drodzy Czytelnicy „e-mentora”,

numer, który mam przyjemność Państwu przedstawić, jest w dużej mierze poświęcony zagadnieniom z zakresu zarządzania. Autorzy mierzą się z wyzwaniem związanym z definiowaniem i rozumieniem pojęć oraz obszaru badań dotyczących ambidexterity i zaufania międzyorganizacyjnego. W bieżącym numerze znajdą Państwo także relację z szeroko zakrojonych badań empirycznych na temat uwarunkowania myślenia twórczego pracowników branży IT oraz wykorzystania outsourcingu w rekrutacji z perspektywy pracodawców. Czytelnikom śledzącym nowe trendy w zarządzaniu szczególnie polecam lekturę artykułu na temat cyrkularnych modeli biznesowych w miastach, w którym Autorka podejmuje próbę ich identyfikacji na przykładzie wybranych miast w Szwecji i Holandii.

W wydaniu nie brakuje opracowań z obszaru nowoczesnej edukacji. Wspólnie z Autorami zachęcam Państwa do reflekcji nad możliwością stosowania metody PhotoVoice w działaniach edukacyjnych online skierowanych do nastolatków oraz nad modelem odwróconej klasy (flipped classroom) w ujęciu glottodydaktycznym w warunkach szkoły językowej.

Powszechność zdalnego kształcenia wywołana pandemią COVID-19 zaowocowała wieloma publikacjami dotyczącymi jego przebiegu i skuteczności. W tym numerze znajdą Państwo ciekawe rozwinięcie tego problemu uwzględniające stosowane przez studentów strategie uczenia się, sposoby wartościowania zajęć dydaktycznych realizowanych online oraz emocje odczuwane w sytuacji uczenia się.

Serdecznie zapraszam do spędzania jesiennych wieczorów z "e-mentorem", mając nadzieję, że lektura będzie dla Państwa interesująca. Równocześnie liczę, że w przyszłości zechcą Państwo podzielić się wynikami własnej pracy naukowej właśnie na łamach "e-mentora" i czekam na Państwa zgłoszenia.

Małgorzata Marchewka
Redaktor prowadzący