AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

1000 wiadomości na wioska.net!

Już ponad tysiąc wiadomości z zakresu e-edukacji i ICT opublikowano w wortalu http://wioska.net. Codziennie prezentowany jest nowy wpis. Newsblog, który zanotował przeszło 100 tys. odwiedzin, informuje i edukuje już od kwietnia 2005 roku.
Antymatrix: Pokolenie Google - najnowsze badania

Pokolenie Google, czyli urodzeni po 1993 roku młodzi ludzie wychowani już w epoce internetu. Jacy są? Jak posługują się informacją? University College London podjął się udzielenia odpowiedzi na to pytanie...
Komputerwfirmie: Polscy pracodawcy boją się e-learningu

Nauczanie przez internet jest obecnie najbardziej zaawansowanym i jednym z najskuteczniejszych sposobów przekazywania wiedzy i prowadzenia szkoleń. Daleko nam jednak do Zachodu, gdzie przedsiębiorcy i ich pracownicy od lat korzystają z zalet tej formy kształcenia zawodowego. Specjaliści Akademii PARP przeprowadzili badania w sektorze MŚP, analizujące stosunek do e-learningu w Polsce.
CampusTechnology: MIT Extends OpenCourseWare to High Schools

Five years after the initial pilot of MIT's OpenCourseWare initiative, it's now making its way into secondary education with the launch of "Highlights for High School", which aims to bolster high school STEM education through free and open course materials, from complete curricula and syllabi to videos, lecture notes, and animations.
PAP: W lutym ruszają na wsiach Centra Kształcenia na Odległość

Centrum Kształcenia na Odległość to projekt nadzorowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Jego głównym celem jest promowanie idei kształcenia przez całe życie poprzez uczestnictwo w bezpłatnych kursach e-learningowych.
"The Chronicle": Thanks to YouTube, Professors Are Finding New Audiences

Professors are the latest YouTube stars. The popularity of their appearances on YouTube and other video-sharing sites may end up opening up the classroom and making teaching - which once took place behind closed doors - a more public art. What's more, Web video opens a new form of public intellectualism to scholars looking to participate in an increasingly visual culture.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.