AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

PAP: Społeczeństwo (coraz bardziej) informacyjne

Polacy coraz częściej i chętniej korzystają z internetu oraz możliwości współczesnej komunikacji, wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny. Raport zatytułowany Wykorzystanie technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w 2006 r. pokazał, że wzrost wykorzystania nowoczesnych technologii (ICT) nastąpił w niemal wszystkich dziedzinach życia społecznego i gospodarczego. Już 43% z nas regularnie używa komputera, a 34% przynajmniej raz w tygodniu surfuje w sieci.
elearningeuropa.info: Nowy, 3. numer eLearning Papers

Ukazał się kolejny numer pisma Komisji Europejskiej. Hasłem przewodnim bieżącego wydania jest blended learning. Wydanie objęło pięć artykułów szeroko prezentujących tematykę kształcenia hybrydowego, zarówno w aspekcie e-learningu formalnego, jak i nieformalnego. Zaprezentowano również przykłady z zastosowań BL w dydaktyce nauk społecznych, przyrodniczych oraz technicznych.
Mediarun: Polskie Radio promuje podcasting

Polskie Radio SA poinformowało o uruchomieniu w internecie specjalnego serwisu podcastowego. Jest on dostępny pod adresem www.polskieradio.pl/podcasting. Dodatkowo dla słuchaczy i internautów uczących się języka obcego przygotowano specjalną gamę plików m.in. w j. angielskim, niemieckim, rosyjskim.
Gazeta.pl: BBC i IBM tworzą Web 3.0

Internetowe wyszukiwarki, których potęga zaczyna niepokoić niektórych badaczy internetu, niedługo staną się jeszcze potężniejsze. Dzięki współpracy IBM z brytyjskim koncernem medialnym BBC powstaje technologia pozwalająca szukać słów kluczowych, również wewnątrz plików wideo i audio.
European Schoolnet (EUN): The use of ICT, games and mobile technology in the New Member States

The emapps.com project has published a major deliverable (D.1-Requirement Study) containing three surveys on the status and use of Information and Communications Technology (ICT) in the New Member States including games and mobile technology.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.