Ukazał się nowy numer e-mentora. Polecamy w nim szczególnie:

Postępowania habilitacyjne według znowelizowanych przepisów - analiza wielowymiarowa

Biorąc pod uwagę fakt, że od 1 października 2013 r. postępowania awansowe w nauce są prowadzone wyłącznie na podstawie znowelizowanej ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym, zasadne wydaje się podjęcie próby podsumowania dotychczasowych postępowań, które były realizowane według nowych zasad.
czytaj dalej »Polska Akcja Humanitarna jako organizacja ucząca się w świetle badań własnych

Artykuł jest raportem z pracy badawczej, w której autorka zmierzała do ustalenia, czy i w jaki sposób organizacje pozarządowe wykorzystują dyscypliny organizacji uczącej się w drodze do osiągnięcia zdolności do organizacyjnego uczenia się. Omawiane w artykule badania są jednymi z nielicznych w Polsce, które poruszają kwestie funkcjonowania organizacji pozarządowej w kontekście koncepcji organizacji uczącej się.
czytaj dalej »

Wykorzystanie potencjału interaktywnych technologii w procesie dydaktycznym

W celu uchwycenia interaktywności w procesie nauczania w uwarunkowaniach przestrzeni elektronicznej w artykule przeprowadzona została analiza przebiegu doświadczenia poznawczego, którego efektem ma być osiągnięcie pragmatycznej wiedzy.
czytaj dalej »

Kierunki rozwoju uniwersytetów trzeciego wieku w Polsce

Uniwersytety trzeciego wieku (UTW) są interdyscyplinarnymi ośrodkami edukacji pozaformalnej, które stanowią odpowiedź na wyzwania starzejącego się społeczeństwa. Zasadne jest podjęcie tematu zmian reguł organizacyjnych, według których działają te podmioty.
czytaj dalej »

Na rynku wydawniczym ukazały się nowe publikacje

Polecamy również

Zapraszamy do udziału w X jubileuszowej konferencji "X Konferencja Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym", która odbędzie się 21 listopada 2013 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

[zobacz stronę konferencyjną]

Specjalnie dla Czytelników „e-mentora” przygotowaliśmy zniżkę:
20% rabatu na całą ofertę wydawnictwa Poltext po wpisaniu przy zakupie kodu rabatowego ementor20.
Promocja obowiązuje od 3 listopada do 31 grudnia 2013 roku. [zobacz stronę wydawnictwa]

Nowe na blogu

Zawody przyszłości - konsultant ds. prywatności, menedżer cyfrowej śmierci a może chirurg pamięci?

Futuryści przepowiadają pojawienie się nowych zawodów, również będących konsekwencją „otaczania nas” przez cyfrową rzeczywistość, czy wręcz „zanurzenia” w niej. Jakie to będą zawody? więcej »

Wydarzenia/konferencje

  • 6-7.11.2013, E-Administracja dla biznesu, Poznań
  • 28.11.2013, Modele kształcenia na studiach doktoranckich w dziedzinie nauk ekonomicznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • 4-6.12.2013, Online Educa Berlin, Berlin, Niemcy

zobacz inne wydarzenia »