E-mentor logo

Kalendarz wydarzeń

W serwisie prezentowane są zapowiedzi ciekawych konferencji, seminariów i warsztatów poświęconych tematyce e-learningu, zarządzania wiedzą, e-biznesu oraz kształcenia akademickiego oraz ustawicznego - które odbywają się w Polsce i na świecie.

Serwis umożliwia również zapoznanie się z zapowiedziami konferencji, publikowanymi w kolejnych wydaniach "e-mentora".

wrzesień 2020
Pon. Wt. Śr. Czw. Pt. Sob. Niedz.
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
26
27
28
1
2
3
4

W celu zapoznania się z szczegółowym opisem wydarzenia, należy kliknąć na jego tytuł.

Wybierz miesiąc a następnie rok:
Metody, formy i programy kształcenia
18 września 2020

W związku z wyjątkową dla nas wszystkich sytuacją pandemii i ryzykiem zakażenia koronawirusem, niestety musimy przełożyć termin naszej cyklicznie organizowanej przez Katedrę Dydaktyki i Mediów - XVI Międzynarodowej Konferencji  Naukowej pt. "Teoretyczne i praktyczne aspekty pedagogiki medialnej"  (Media pedagogy in research and educational practice), której termin przypadał w dniach 28-29 maja 2020 r.

Termin tej Konferencji zostaje przeniesiony na 18 września 2020 r. Chcieliśmy poinformować, że  odbędzie się ona w trybie online, jednocześnie prosimy o nadsyłanie tekstów do publikacji książkowej do końca czerwca 2020 na adres mailowy edukacja.torun@gmail.com. Chcemy, aby książka dedykowana prof. zw. dr hab. Bronisławowi Siemienieckiemu ukazała się jak najszybciej w punktowanym Wydawnictwie na UMK, abyśmy mogli ją uroczyście wręczyć Jubilatowi.

Celem konferencji jest dyskusja nad problemami i wyzwaniami stawianymi przed współczesną edukacją w obliczu rozwoju mediów. Konferencja będzie miała charakter stacjonarny, część obrad będzie realizowana w formie on-line (wystąpienia anglojęzyczne).
W trakcie drugiego dnia konferencji planujemy transmisję wystąpień zaproszonych gości zagranicznych oraz dyskusje panelowe on-line w grupach tematycznych.

Oficjalnym językiem konferencji są język polski i angielski. 

W trakcie Konferencji poruszane będą następujące zagadnienia:

1. Teoretyczne i praktyczne aspekty pedagogiki medialnej
2. Kognitywne aspekty odbioru i przetwarzania informacji
3. Społeczne aspekty mediów i środowisko kształcenia
4. Dydaktyka i nowe technologie nauczania
5. Interdyscyplinarne badania nad edukacją a nowe technologie

Liczymy na wymianę poglądów, doświadczeń, wiedzy i umiejętności oraz sformułowanie konkretnych wniosków inspirujących rozwój współczesnej pedagogiki medialnej. Do udziału w konferencji zapraszamy naukowców i badaczy, doktorantów oraz studentów, dla których tematyka tegorocznej konferencji jest istotna.

Więcej informacji na: http://www.edukacja.torun.pl/PM/