Techniki efektywnego uczenia się - sposób na rozwijanie zdolności intelektualnych

Komentarze do artykułu:

Artykol bardzo krotki... jest malo szczegolowy... ale za to jest ciekawy... jak na gazetke internetowa jest ok

Dziękuję za komentarz. Artykuł z zamierzenia miał być zachętą do zapoznania się z zagadnieniem technik efektywnego uczenia się, a nie wyczerpującym ujęciem tego tematu. By móc szczegółowo zapoznać się z tematem zachęcam do przejrzenia licznych publikacji (część z nich zawarta została w bibliografii).

kazdy moze nauczyc sie czegos stosujac jedna z tych technik. dawno sie nie uczylam i nic nie chce mi teraz "wchodzic do glowy". prosze o porade?

Systematyczność w nauce jest bardzo ważna! Proszę znaleźć w sobie odrobinę "dobrego nastawiania" do nauki i spróbować wykorzystać, którąś z opisanych technik, a wtedy nauka na pewno będzie znacznie bardziej przyjemna... Pozdrawiam.

Mnemotechniki są wspaniałe i efektywne - do dziś pamiętam nauczone w ten sposób partie materiału. W artykule wartoby było wspomnieć o istnieniu 3 rodzajów ludzi :wzrokowców, słuchowców i kinemostatyków (czy jakoś tak), o tym jak rozpoznać jakim jest się typem i jakie techniki sa dla danego typu najefektywniejsze :). Pozdrawiam :)

Ja szybkiego czytania ucze sie uzywajac programu komputerowego abc.ultra ze strony www.naukaszybkiegoczytania.pl i juz widze pierwsze efekty. Wczesniej korzystalam z ksiazek ale widze ze program komputerowy jest znacznie lepszy.

autorka artykulupowoluje sie na teorie ewolucji.-wiara w ewolucje to jusz przezytek.dowodzi tego jusz najnowsza nauka scisla-genetyka.zasada genetyczna jest nastepujaca: nigdy jeden rodzaj nie przeksztalca sie w drugi, chociazby popychali ten proces wszyscy ewolucjonisci swiata.Jak dotad nie znaleziono organizmu posredniego miedzy dwoma rodzajami .Tak wiec kot zawsze byl kotem a pies psem.mniejwiecej pol roku temu amerykanscy ewolucjonisci przyznali w czasopismie "science" - Poddajemy sie ,nie jestesmy wytworem ewlolucji.lecz projektem jakiejs inteligencji.Zycze prawidlowych wynikow z obserwacji swiata

Ja szczególnie zainteresowałam się mnemotechnikami. Artykuł pt. Mnemotechniki jest dostępny pod adresem http://www.eioba.com/a70029/mnemotechniki . Jest tam kilka ciekawych porad.

osobiście uważam ten artykuł za źródło jakże przydatnej wiedzy.mam dopiero 13 lat i pewnie może ktoś uznać, że mam za mało lat by zrozumieć treść słow przekazywanych przez jego autorkę lecz ja jestem innego zdania. po przeczytaniu arykułu postanowiłam zacząć się stosować do rad w nim zawartych. naprawdę baaaaaaaaaardzo ciekawy artykuł.: )

chce poznac techniki cwiczen .gdzie je znalezc?jak cwiczyc szybkie czytanie?

Witam, Proponuję zapoznać się z publikacjami światowego autorytetu z zakresu technik efektywnego uczenia się - Tony’ego Buzana: - „Rusz głową” - „Pamięć na zawołanie” - „Podręcznik szybkiego czytania”. Pozdrawiam, Katarzyna Mikołajczyk

Czy mózg ludzki nie ma przypadkiem 86 miliardów neuronów?

Dodaj komentarz

captcha

działanie 2

 
  Weź udział w dyskusjach komentujących inne artykuły:
okladka big pobierz pdf

Data wydania: 6 czerwca 2005 r.
wersja online: ISSN 1731-7428
wersja drukowana: ISSN 1731-6758

info Artykuły naukowe zawarte w niniejszym czasopiśmie są recenzowane.