Słowo wstępne

Małgorzata Marchewka

Witamy

Drodzy Czytelnicy „e-mentora”,

z przyjemnością przekazuję Państwu pierwszy w tym roku numer "e-mentora". Zainteresowani problematyką zarządzania z pewnością znajdą w nim wiele ciekawych artykułów, jak np. dotyczący wyników badań na temat zaangażowania pracowników i satysfakcji z pracy w warunkach pracy zdalnej czy prezentujący możliwości wykorzystania wywiadu biznesowego jako narzędzia przygotowania do negocjacji.

"E-mentor" wspiera wymianę poglądów, dlatego szczególnie cieszy nas dyskusja nad pojęciem ambidexterity, która toczy się na łamach naszego czasopisma. Została ona zainicjowana artykułem pt. Ambidexterity w polskiej terminologii z zakresu zarządzania, który ukazał się w numerze 3(95). W bieżącym numerze mogą Państwo przeczytać wartościowe rozważania nad pojęciem ambidexterity w zarządzaniu procesami.

Czytelników szukających treści związanych z pedagogiką zachęcam do lektury artykułu prezentującego studentów jako współtwórców procesu edukacji, a także tekstu na temat kategoryzacji uczelni należących do Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Ponadto ciekawe i praktyczne wnioski, które zainteresują obie grupy Czytelników, przedstawiono w artykule dotyczącym zastosowania narzędzi laboratorium tekstowego programu MAXQDA.

Od października 2022 roku realizujemy projekt pt. "Działania na rzecz zwiększenia rozpoznawalności czasopisma w międzynarodowym środowisku naukowym" finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ramach projektu organizujemy konkurs: spośród artykułów w języku polskim zgłoszonych do 20 kwietnia 2023 roku Redakcja wybierze jeden, który zostanie przetłumaczony na język angielski i opublikowanych w kolejnym anglojęzycznym numerze Czasopisma. Szczegóły są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce "Dla autorów".

Na zakończenie zachęcam Państwa do zapoznania się z wydarzeniami, które rekomendujemy w sekcjach Polecamy. Wszystkie zostały objęte patronatem "e-mentora". Organizatorom dziękujemy za zaufanie i życzymy owocnych spotkań!

Jak zawsze zapraszam do lektury bieżącego numeru czasopisma, mając nadzieję, że będzie ona przyjemnym i inspirującym doświadczeniem. Równocześnie zachęcam do zgłaszania swoich artykułów, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Małgorzata Marchewka
Redaktor prowadzący