AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Gazeta.pl: 25 lat temu opublikowano pierwszą stronę internetową!

20 grudnia 1990 roku w laboratoriach CERN w Genewie Tim Berners-Lee zawołał kolegów do swojego biurka i pokazał im nowe narzędzie do przeglądania zawartości wewnętrznej sieci: stronę WWW. Wyglądała niepozornie, a zapoczątkowała rewolucję.

PAP: Uniwersytet Warszawski otwiera Laboratorium Cyfrowe Humanistyki

Pomoc naukowcom z Uniwersytetu Warszawskiego w tworzeniu i prowadzeniu projektów z zakresu humanistyki cyfrowej i popularyzowanie wiedzy o możliwościach realizowania badań w tej dziedzinie to niektóre zadania Laboratorium Cyfrowego Humanistyki. Swoją działalność zainaugurowało 10 grudnia.

SpiderWeb: Google coraz lepiej rozumie trudne pytania

Wyszukiwarka Google coraz lepiej rozumie nasz naturalny język i właśnie poczyniła kolejny ważny krok. Największy wynalazek firmy z Mountain View nauczył się właśnie lepiej rozpoznawać stopniowanie, odnoszenie się do przeszłości oraz skomplikowane pytania.

BBC: Minecraft used to teach children molecular chemistry

Virtual world-building game Minecraft, played by tens of millions of children worldwide, could be used in schools to teach pupils chemistry. A group of Hull University students created an educational version of the game that allows players to explore specially created molecular structures and understand chemistry.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.