AAA

Słowo wstępne

Marcin Dąbrowski

Witamy

Serdecznie witam Czytelników e-mentora po wakacyjnej przerwie. Wraz z nowym rokiem akademickim zmieniony został wizerunek pisma. Mam nadzieję, iż przypadnie on Państwu do gustu. Jednocześnie zapraszam na stronę www.e-mentor.edu.pl, gdzie również zaszły zmiany - elektroniczna wersja pisma została rozszerzona o dodatkowe funkcje oraz wzbogacona o nową szatę graficzną. Obecne wydanie bogate jest w interesujące artykuły dotyczące tak e-learningu, jak również zarządzania wiedzą i e-biznesu. Numer rozpoczyna materiał na temat kierunków studiów w szkolnictwie wyższym, co, mam nadzieję, będzie znakomitym początkiem do dalszego rozwoju działu metody, formy i programy kształcenia. Wszystkich serdecznie zapraszamy do podejmowania tematów z zakresu wyżej wymienionej problematyki. Tematyka e-learningu w bieżącym numerze koncentruje się na dydaktycznych aspektach e-edukacji. W dziale e-sgh opublikowane zostały artykuły dotyczące dydaktyki e-learningowej oraz standardów tworzenia i prowadzenia zajęć online w SGH. Mam nadzieję, iż materiał ten będzie pomocny również w rozwoju działalności w innych uczelniach.

Z działu e-edukacja na świecie polecam artykuł na temat standardów akredytacyjnych dla e-learningu prowadzonego przez chińskie uczelnie. Tamtejsze uniwersytety przywiązują dużą wagę do metod kształcenia na odległość, jako integralnego elementu działalności akademickiej. Uwadze Państwa polecam również informacje na temat nadchodzących konferencji, ciekawych publikacji i serwisów internetowych z zakresu tematyki podejmowanej w e-mentorze.

Ponownie zapraszam w imieniu Organizatorów na konferencję:

Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym,

która odbędzie się 18 listopada br. w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. To jednodniowe spotkanie środowiskowe obfitować będzie w wartościowe i interesujące wystąpienia. Oprócz doświadczeń krajowych zostaną zaprezentowane inicjatywy podejmowane za granicą, jak również ciekawe projekty wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w dydaktyce. Będzie również czas na dyskusje nt. rozwoju e-edukacji w naszych uczelniach.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji: www.e-edukacja.net.


Marcin Dąbrowski
redaktor naczelny