AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

10 lat z serwisem wioska.net!

W dniu 14 kwietnia 2015 r. newsblog wioska.net obchodził dziesiąte urodziny. Systematycznie dostarcza on aktualnych informacji z zakresu e-edukacji i ICT. Serwis odwiedza kilkanaście tysięcy internautów w miesiącu. Wioska.net informuje i edukuje już od 2005 roku.

Rzeczpospolita: Cyfrowa szkoła nie pomogła

Z analizy pilotażu kosztownego programu wynika, że nie wpłynął on na umiejętności i osiągnięcia uczniów. Pilotaż Cyfrowej szkoły miał dać rządowi wskazówki, jak przygotować cyfryzację wszystkich szkół.

Farmer.pl: E-learning - przyszłość edukacji rolniczej

20 marca br. odbyła się konferencja E-learning w kształceniu studentów w uniwersytetach przyrodniczych i rolniczych. Podstawą zorganizowania konferencji było podsumowanie projektu Program unowocześnienia kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności oraz wysokiej kompetencji absolwentów. Główną część projektu stanowiło opracowanie oraz przeprowadzenie pełnego cyklu kształcenia w trybie e-learningowym w formie pilotażowych studiów niestacjonarnych na kierunku rolnictwo na poziomie inżynierskim i magisterskim.

"Gazeta Wyborcza": VAT dusi rynek e-booków. I będzie dusił dalej

E-booki, czyli książki w wersji elektronicznej, nie są towarami, lecz usługami. Dlatego Francja i Luksemburg nie mogą na nie stosować obniżonych stawek VAT - uznał Europejski Trybunał Sprawiedliwości. To zła wiadomość dla wydawców i czytelników także w Polsce.

MIT: IBM's Watson could make a knowledgeable tour guide

IBM's Watson, the machine-learning computer that won Jeopardy! in 2011 and has found work searching medical and scientific data for insights, could soon have yet another job: museum tour guide.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.