AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

„Głos Nauczycielski”: WSiP rozdają swój elementarz

Największy polski wydawca edukacyjny chce rozdawać za darmo wydrukowany z myślą o pierwszoklasistach elementarz Tropiciele. Po przygotowaniu przez MEN darmowego Naszego elementarza większość nakładu podręcznika WSiP musiałaby trafić na przemiał. - Każda szkoła, która zgłosi się do WSiP, otrzyma Tropicieli za darmo - obiecuje prezes wydawnictwa, Jerzy Garlicki.

„Gazeta Wyborcza”: Cyfrowi seniorzy

Kręcą filmy, obrabiają zdjęcia, robią zakupy w sieci, a kiedy trzeba - są w stanie zbombardować urzędników mailami. Cyfrowi seniorzy nie zostają w tyle. To osoby starsze, które uczestniczą w zajęciach z latarnikami cyfrowymi. Liczby mówią same za siebie: po zajęciach ponad 90 proc. seniorów korzysta z sieci, ponad 50 proc. ma swoją pocztę, 43 proc. rozmawia przez Skype'a, a 64 proc. wie, jak skorzystać z map internetowych.

Antyweb: Graf Wiedzy już w Mapach Google

Niemalże równo rok temu firma Google wprowadziła Graf Wiedzy do polskojęzycznej wersji wyszukiwarki. Ma on błyskawicznie dostarczać najbardziej potrzebnych informacji i jest zapowiedzią zmian w paradygmacie wyszukiwania informacji, które ma nie tyle oferować linki do stron, ile gotowe odpowiedzi na pytania. Teraz Graf Wiedzy trafił do Map Google i już można zobaczyć jak działa w praktyce.

Yahoo: What online students need to know about automated grading

In many college programs, students have to wait days or weeks for their instructors to critique their written work. But it doesn't have to be that way, experts say. Swap that human instructor with a computer, and students will have a grade within seconds.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.