AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Rzeczpospolita: Pracownicy na e-kursach

Pracownicy Banku Zachodniego WBK na wewnętrznym portalu e-HR mają już do wyboru ok. 200 internetowych kursów. Większość z nich to obowiązkowe szkolenia dotyczące nowych procesów, systemów i produktów, ale jest też spora oferta fakultatywnych kursów rozwojowych.
WSiP wprowadza e-podręczniki do serwisu e-booków Allegro

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne udostępniają 15 e-podręczników do pierwszej klasy szkół ponadgimnazjalnych w serwisie ebooki.allegro.pl. Należący do Grupy Allegro serwis oferujący sprzedaż e-booków od dzisiaj do końca 2013 r. będzie wyłącznym zewnętrznym dystrybutorem elektronicznych produktów WSiP.
Antyweb.pl: EduKoala pozyskał inwestora

W maju 2013 INEO capital z Wiednia objął 10 proc. udziałów w EduKoala, inwestując w spółkę 100 tysięcy euro. Pomysłem na biznes EduKoala jest uprzyjemnienie i ułatwienie nauki języków obcych. Pierwszą wydaną aplikacją była EduKoala app, która umożliwia uczenie się za każdym razem, kiedy odblokowujemy telefon.
Media2.pl: Graf Wiedzy - nowa funkcja w wyszukiwarce Google

Internetowy gigant przedstawia Graf Wiedzy - nową funkcję polskiej wersji wyszukiwarki Google, która pomoże internautom odkrywać nowe informacje łatwiej i szybciej niż dotychczas.
Trójmiasto.pl: Tablety zamiast podręczników

Tradycyjne podręczniki powoli wędrują do lamusa, zamiast nich na szkolnych ławkach w trójmiejskich szkołach pojawiają się tablety. Cyfrowe klasy ma już Gdynia i Sopot.
The New York Times: Georgia Tech Will Offer a Master’s Degree Online

Starting in the fall, the Georgia Institute of Technology, together with AT&T and Udacity, an online education venture, will offer a master’s degree in computer science that can be earned entirely through so-called massive open online courses, or MOOCs. While the courses would be available free online to the general public, students seeking the degree would have to have a bachelor’s degree in computer science, and pay tuition that is expected to be less than $7,000. Initially, the program will be limited to a few hundred students from AT&T and Georgia Tech corporate affiliates, but enrollment is then expected to expand in the fall of 2014.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.