AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Rzeczpospolita: Polacy będą mieli dostęp do wyroków w internecie

Każdy obywatel, wchodząc na stronę internetową sądu i wpisując rodzaj sprawy, będzie mógł poznać wyroki, jakie zapadły w jego sądzie w podobnych sprawach. Z czasem baza z lokalnej zamieni się w centralną. Wtedy z wyszukiwarki np. macierzystego sądu będzie dostęp do orzeczeń z całej Polski.
ORE: Ponad 75 filmów z Khan Academy dostępnych po polsku na portalu Scholaris

W Ośrodku Rozwoju Edukacji, w ramach realizacji Projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli, przetłumaczono 75 filmów z zakresu matematyki na poziomie gimnazjum. Filmy zostały wyselekcjonowane pod kątem polskiej podstawy programowej. Pochodzą z zasobów cieszącej się ogromnym zainteresowaniem na świecie Khan Academy.
NaTemat: W ciągu 3 miesięcy z Legimi ściągnięto ponad 10 tysięcy e-booków

Księgarnia internetowa Legimi, która oferuje abonamentowy dostęp do swojej bazy e-booków, działa już od trzech miesięcy. W tym czasie jej klienci pobrali ponad 10 tysięcy książek i przeczytali razem ponad 100 milionów słów, spędzając z e-bookiem średnio 10,5 minuty dziennie.
Edunews: Czas poważnych zmian dla szkół wyższych

Rządy państw i władze uczelni powinny pilnie przygotować się na lawinę zmian w systemie kształcenia wyższego. Według nowego raportu opublikowanego przez think tank Institute for Public Policy Research najbliższe 50 lat może być złotym wiekiem szkolnictwa wyższego. Autorzy raportu - Sir Michael Barber oraz współpracujący z nim Katelyn Donnelly i Saad Rizvi - twierdzą, że może się tak stać tylko wtedy, gdy wszyscy uczestnicy systemu kształcenia podejmą inicjatywę i zaczną działać ambitnie.
OtwartaNauka: Administracja USA rozszerza dostęp publiczny do wyników badań finansowanych ze środków federalnych

Ze środków przeznaczonych na rozwój i badania administracja USA przeznaczy ponad 100 milonów dolarów na zaplanowanie wolnego dostępu do wyników badań naukowych finansowanych ze środków federalnych. Wyniki badań mają być dostępne w ciągu roku od daty publikacji, a naukowcy zostaną zobowiązani do skuteczniejszego rozliczania się oraz zarządzania danymi.
The New York Times: Harvard Asks Graduates to Donate Time to Free Online Humanities Class

Alumni of elite colleges are accustomed to getting requests for money from their alma mater, but the appeal that Harvard sent to thousands of graduates on Monday was something new: a plea to donate their time and intellects to the rapidly expanding field of online education.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.