AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

NaTemat: „Chcemy czytać bez limitów!”. Księgarnia Legimi apeluje o pomoc we wprowadzaniu cyfrowej rewolucji

Nielimitowany dostęp do e-booków w zamian za niski, comiesięczny abonament - to propozycja sklepu Legimi. Już pierwszego dnia oferta skusiła ponad tysiąc osób, chociaż była kierowana tylko do posiadaczy iPadów. Wydawcy przestraszyli się, że w ten sposób tracą i... zaczęli chyłkiem wycofywać się z całej akcji.
PAP: Na Uniwersytecie Wrocławskim otwarto Salę do symulacji rozpraw sądowych

Komputery, cyfrowy rejestrator oraz wideoterminal to część wyposażenia sali do symulacji rozpraw sądowych, którą w środę otwarto na Uniwersytecie Wrocławskim. Wrocławscy studenci jako pierwsi w Polsce będą uczyć się z zastosowaniem oprogramowania wykorzystywanego w sądach.
The New York Times: College of Future Could Be Come One, Come All

Teaching Introduction to Sociology is almost second nature to Mitchell Duneier, a professor at Princeton: he has taught it 30 times, and a textbook he co-wrote is in its eighth edition. But last summer, as he transformed the class into a free online course, he had to grapple with some brand-new questions: Where should he focus his gaze while a camera recorded the lectures? How could the 40 000 students who enrolled online share their ideas? And how would he know what they were learning?

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.