AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

NaTemat: Zdobądź certyfikat Stanford University, Columbia University i innych za darmo przez internet

Jeśli marzyło Ci się kiedykolwiek uczestnictwo w wykładach na najbardziej znanych uniwersytetach naszego globu, to mamy dobrą informację: nic nie stoi na przeszkodzie! Dzięki startupowi Coursera możesz zdobyć certyfikaty ukończenia kursów na 33 światowej klasy uniwersytetach.
Interklasa: E-podręczniki - szansa czy zagrożenie?

Cyfryzacja w edukacji i e-podręczniki to temat, który od pewnego czasu wzbudza wiele emocji w środowisku oświatowym. Czy za pojawiającymi się opiniami skierowanymi przeciwko planom stworzenia elektronicznych książek dla uczniów i zasobów edukacyjnych dostępnych na wolnych licencjach stoi "czarny PR" wydawnictw? Jak z wprowadzeniem oświaty w XXI wiek radzą sobie inne europejskie państwa?
Antyweb: Nauczyciele narzekają na iPady i chcą powrotu tradycyjnych laptopów

Dzięki umiejętnościom marketingowym i skutecznym działaniom firmy Apple do wielu brytyjskich szkół trafiły iPady 2, zastępując wykorzystywane wcześniej laptopy z systemem operacyjnym Windows. Wiele miesięcy po tej zmianie pedagodzy skarżą się na niewygodę tabletu i chcą powrotu sprawdzonych rozwiązań, czyli komputerów. Dlaczego tak się dzieje? Zarzutów w stosunku do iPada jest kilka.
Gazeta Wyborcza: Przyjdź do szkoły cztery razy i zostań magistrem

Żeby zostać magistrem finansów i rachunkowości, wystarczy pojawić się na uczelni cztery razy w semestrze. Taką propozycję ma dla studentów Wyższa Szkoła Bankowa. Uczelnie coraz chętniej zastępują tradycyjne zajęcia e-learningiem lub nauką własną.
Po co Polakom biblioteki?

Do placówek uczestniczących w Programie Rozwoju Bibliotek przychodzi ponad 2,5 miliona ludzi - 30 proc. mieszkańców małych miejscowości. Dla młodych ludzi biblioteka to przede wszystkim miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu. Oglądają tu filmy, dyskutują o książkach, mogą wziąć udział w warsztatach fotograficznych czy kółku teatralnym. Dorośli w bibliotekach załatwiają codzienne sprawy - szukają w internecie potrzebnych informacji, korzystają z bankowości elektronicznej, kontaktują się ze znajomymi i rodziną. 100 tysięcy mieszkańców małych miejscowości wykorzystuje komputery w bibliotekach do pisania życiorysów, listów motywacyjnych, wysyłania maili do pracodawców. Dla seniorów biblioteki są bardzo często źródłem informacji o zdrowiu. Uczą się tu również obsługi komputera. Przeczytaj raport na stronie biblioteki.org.
Campustechnology: Education Leaders See MOOCs, Distance Learning as the Future of Higher Ed

If you were to gather together a thousand academics, researchers, university IT and instructional technology leaders, institutional librarians, technology and media company executives, authors, journalists, futurists, association presidents, and other interested people and ask them to consider the possible impact of the Internet on higher education, the outlook you’d get would closely resemble the rich patchwork of perspective offered in a recent report from Elon University’s School of Communications, as part of its "Imagining the Internet" project. Most of them would say there’s a lot of change coming.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.