AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Nauka.gov.pl: Modern - nowa ogólnoeuropejska platforma internetowa

Jak donosi MNiSW, w ramach unijnego programu Erasmus uruchomiono platformę internetową Modern, na której można znaleźć informacje o planowanych wydarzeniach i kursach, sprawozdania z konferencji, raporty oraz dokumenty UE dotyczące wybranych aspektów modernizacji szkolnictwa wyższego. W ramach projektu prowadzone są także działania peer learning nowoczesnych mechanizmów zarządzania uczelniami, skierowane przede wszystkim do kadry zarządzającej w instytucjach szkolnictwa wyższego.
Wp.pl: Ogłoszono wyniki naboru do projektu „E-podręczniki kształcenia ogólnego”

Ogłoszono wyniki naboru do projektu „E-podręczniki kształcenia ogólnego”. Politechnika Łódzka opracuje razem z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji e-podręcznik do matematyki i przedmiotów informatycznych, a Grupa Edukacyjna S.A. - do edukacji wczesnoszkolnej.
Gazeta.pl: Młody polski chirurg założył medycznego YouTube'a i… odniósł wielki sukces!

Dwóch młodych polskich chirurgów wpadło na pomysł, by uruchomić medycznego YouTube'a. Z własnych skromnych oszczędności zbudowali portal, z którego dzisiaj korzystają tysiące lekarzy z całego świata. Zamieszczone tam transmisje i filmy z operacji pomagają im leczyć najtrudniejsze przypadki. Według twórców portalu - dumnych z sukcesu tego przedsięwzięcia - „obraz potrafi zastąpić tysiąc słów”.
PAP: Wykładowcy SGH poprowadzą zajęcia nawet z… Antarktydy

Sprawdzenie zadań przesłanych przez studentów, korespondowanie poprzez fora dyskusyjne i prowadzenie wirtualnego dziennika to standardowe możliwości, które daje e-learning. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że uczony z SGH zrobił to wszystko z… Antarktydy.
Edunews.pl: Platforma edX - studia online dla każdego

Dwie amerykańskie uczelnie ze ścisłej światowej czołówki uniwersyteckiej - Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Harvard - postanowiły wspólnie stworzyć największy na świecie serwis otwartych kursów online, z których skorzystać może każdy mieszkaniec globu posiadający dostęp do internetu. Na inicjatywę nazwaną edX uczelnie przeznaczyły 60 milionów dolarów.
TechHive: Stanford, Khan Academy, and the future of higher ed

As someone with a daughter seven years away from college, it’s not surprising that I thought one of the most captivating sessions at the Wall Street Journal’s D10 conference this year featured Stanford president John Hennessy and Khan Academy founder Salman Khan, and focused on how technology is impacting education.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.