AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Rzeczpospolita: E-szkoła zabije książkę?

MEN chce dać uczniom darmowe e-podręczniki. Wydawcy protestują, bowiem walczą o rynek wart miliard złotych. Krytykują tym samym rządowy program „Cyfrowa szkoła”, który zakłada opracowanie darmowych e-podręczników. Zgodnie z zapowiedziami MEN miałyby się one ukazać już 1 września 2014 roku. Zdaniem wydawców uderzy to w rynek księgarski - poza tym obawiają się oni, że e-podręcznik może obniżyć efektywność nauczania.
Onet.pl: Internetowa nauka języka angielskiego dla maluchów

Około 160 tys. dzieci w wieku od 3 do 8 lat będzie za darmo uczyć się języka angielskiego w internecie. Miasta Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego zdecydowały o wspólnym zakupie platformy internetowej, dającej dostęp do kursów językowych dla uczniów i przedszkolaków.
Puls Biznesu: FunEnglish.pl nauczy angielskiego Hiszpanów

Polska firma tworząca multimedialne materiały dydaktyczne wspierające proces nauczania języków obcych 29 marca zadebiutowała w Hiszpanii. Ruszył serwis ingles123.es oferujący kursy języka angielskiego dostosowane do potrzeb hiszpańskojęzycznych klientów. To odpowiednik polskiej wersji angielski123.pl - portalu, za pośrednictwem którego prowadzona jest m.in. sprzedaż produktów i działalność szkoleniowa realizowana w systemie e-learningowym.
PAP: Badanie - zdaniem większości studentów polskie uczelnie są nieprzygotowane do e-learningu

Ponad 70 proc. studentów uważa, że polskie uczelnie nie są przygotowane do prowadzenia atrakcyjnych studiów e-learningowych - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Polish Open University. Tymczasem już blisko połowa polskich studentów - 46,6 proc. pytanych - uważa, że nauka z wykorzystaniem technik multimedialnych jest skuteczniejsza od tradycyjnego kształcenia.
Gazeta Wyborcza: 6-7 mln Polaków posiada już smartfony, ale za aplikacje płaci tylko 29 procent z nich

Jesteśmy w środku smartfonowej rewolucji. Urządzenia te posiada już ok. 6-7 mln Polaków. Prawie połowa ma je krócej niż rok, a z badań wynika, że nie lubią się ze smartfonami rozstawać. W Polsce większość użytkowników pobiera tylko darmowe aplikacje. Na razie tylko 29 proc. zapłaciło za jakąś, wydając najwyżej 20 zł miesięcznie.
Webinside.pl: Mobilna Wikipedia bardziej dopracowana

Coraz większa część ruchu w internecie jest generowana przez użytkowników, którzy korzystają z sieci za pośrednictwem urządzeń mobilnych - smartfonów i tabletów. Wikimedia Foundation dostrzega to, stąd też pomysł na zoptymalizowane strony dla urządzeń mobilnych.
The New York Times: After 244 Years, Encyclopaedia Britannica Stops the Presses

In an acknowledgment of the realities of the digital age - and of competition from the Web site Wikipedia - Encyclopaedia Britannica will focus primarily on its online encyclopedias and educational curriculum for schools. The last print version is the 32-volume 2010 edition, which weighs 129 pounds and includes new entries on global warming and the Human Genome Project.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.