AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Rp.pl: Naukowy facebook prawdę powie

Powstaje serwis społecznościowy, za pośrednictwem którego europejscy naukowcy będą mogli dzielić się swoimi odkryciami. REIsearch.eu, czyli Research Excellence Innovation Network, to darmowe internetowe narzędzie, które pozwoli europejskim naukowcom wymieniać dane badawcze z innymi ośrodkami połączonymi w wielkiej interdyscyplinarnej sieci.
PC WORLD: Badania potwierdzają, że iPad ma pozytywny wpływ na proces nauczania

Abilene Christian University prowadzi obszerne badania nad wpływem urządzeń dotykowych na proces kształcenia. Obejmują one okres ponad trzech lat - od momentu kiedy to do rąk uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej trafiły iPhone'y oraz iPody touch. Z czasem w szkołach zagościły również tablety iPad. Z badań jednoznacznie wynika, że wdrożenie tego typu urządzeń do procesu nauczania ma na niego pozytywny wpływ. Jedno z badań wykazało np. że uczniowie, którzy sporządzali notatki za pomocą swojego iPada, uzyskiwali o 25 proc. lepsze wyniki w zakresie pytań dotyczących przekazywania informacji.
Edunews: Coraz częściej będziemy uczyć się online

Z zaprezentowanego podczas tegorocznej konferencji ISTE (International Society for Technology in Education) raportu konsorcjum Project Tomorrow i Blackboard Learning in the 21st Century: 2011 Trends Update wynika, że edukacja szkolna ulegać będzie głębokim przeobrażeniom w kierunku edukacji mieszanej z obszernymi komponentami wirtualnymi. Nie stanie się to, rzecz jasna, z dnia na dzień, ale zmiana nastąpi na pewno.
GW: Komputer przeszedł Test Turinga

Na początku września na festiwalu innowacji Techniche w indyjskim Guwahati program komputerowy Cleverbot, rozmawiając z ludźmi, przekonał ich, że jest człowiekiem! To znaczy, że przeszedł test (wymyślił go pół wieku temu brytyjski matematyk Alan Turing), który ma dowodzić, iż komputer zaczął myśleć.
eSchoolNews: Many U.S. schools adding iPads, trimming textbooks

While iPads have rocketed to popularity on many college campuses since Apple introduced the device in spring 2010, many public high schools this fall will move away from textbooks in favor of the lightweight tablet.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.