AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

PAP: Nauka na Twitterze, czyli jak przyciągnąć internautę do muzeum

Współczesne muzea i centra nauki coraz chętniej korzystają z Facebooka, Twittera czy portalu Flickr. Choć nie każdy internauta, który jest fanem konkretnego muzeum w świecie wirtualnym, przyjdzie do niego w „realu”, obecność na portalach społecznościowych jest niemal koniecznością: zapewnia doskonałą promocję instytucji i umożliwia dzielenie się wiedzą z internautami.
Edunews: Społecznościowe uczenie się - czy poprawia wyniki studentów?

Portale społecznościowe są popularne na większości uczelni na całym świecie i coraz więcej instytucji edukacyjnych zwraca uwagę na możliwości wykorzystania społeczności sieciowych do podniesienia skuteczności uczenia się studentów i poprawy ich wyników edukacyjnych. Czy Facebook i inne podobne serwisy mogą faktycznie poprawić rezultaty pracy studentów?
GW: Amazon - e-książka rządzi! Sprzedaliśmy ich więcej niż papierowych

Firma rozpoczęła sprzedaż e-booków niespełna cztery lata temu. Jednak 1 kwietnia tego roku na sto sprzedanych książek papierowych sprzedawała już 105 elektronicznych. Porównanie to nie obejmuje darmowych e-booków, za to obejmuje wszystkie książki drukowane, zarówno z miękką, jak i twardą okładką.
Dziennik: E-matura już od 2013 roku

Ministerstwo Edukacji przygotowuje plany przeprowadzania matur za pośrednictwem komputerów - pierwsze tego typu egzaminy mogą odbyć się już w 2013 roku. Maturzysta pozna wyniki już po kilku minutach, a resort edukacji zaoszczędzi miliony złotych. To niektóre zalety egzaminów dojrzałości zdawanych przy pomocy komputera.
Wroclaw.pl: Matematyka - reaktywacja

Interaktywny projekt wykładowców Politechniki Wrocławskiej przygotuje uczniów do matury z matematyki. „Matematyka Reaktywacja” - takim hasłem nazwano narzędzie pomagające w nauce matematyki uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Jest to zbiór elektronicznych interaktywnych materiałów dostępnych bezpłatnie przez internet dla uczestników projektu.
eSchoolNews: Gates gives $20M for digital learning, Common Core curriculum

The Bill and Melinda Gates Foundation announced that it will be investing more than $20 million in game-based learning and other digital tools to help usher the new Common Core standards into the classroom.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.