AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Rp.pl: Uczeń pisze wirtualną klasówkę

Resort edukacji przygotowuje przepisy, które pozwolą szkołom uczyć dzieci przez internet. Prawo dopuści wprowadzenie lekcji online do podstawy programowej.
Edunews: Koreańskie roboty uczą angielskiego

Prawie 30 robotów rozpoczęło nauczanie języka angielskiego w Korei Południowej, w ramach pilotażowego projektu wykorzystującego roboty w szkolnictwie. Świat edukacji zmienia się coraz szybciej i jeśli nie zostaną podjęte - przez nauczycieli - próby unowocześnienia nauczania, szkoła zmieni się bez ich udziału...
Deloitte.com: Podcasty Deloitte otrzymały europejską nagrodę

Podcasty przygotowywane przez firmę doradczą Deloitte zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie „European Podcast Award”. Na ponad 1500 zgłoszonych do konkursu podcastów oddano ponad 400 tys. głosów. Nagrania Deloitte otrzymały nagrodę w kategorii Biznes.
Gazeta.pl: Bill Gates wspiera wiejskie biblioteki

Ruszyła druga runda Programu Rozwoju Bibliotek sponsorowanego przez Fundację Billa Gatesa. Do końca marca wiejskie i miejskie biblioteki z miejscowości do 20 tys. mieszkańców mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w programie.
netPR: Akademia Rozwoju Goodyear w nowej odsłonie

Poszerzanie wiedzy to niezawodna recepta na sukces. Z takiego założenia wychodzi Grupa Goodyear Polska, której zależy na jak najwyższym poziomie usług świadczonych klientom przez jej partnerów. Dlatego też w styczniu br. Akademia Rozwoju Goodyear uruchomiła nową stronę internetową pod adresem www.arg.info.pl. Elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest dział E-learning. Za pośrednictwem tego modułu ARG w przyszłości oferować będzie internetowe szkolenia.
New York Times: In Florida, Virtual Classrooms With No Teachers

Over 7 000 students in Miami-Dade County Public Schools are enrolled in a program in which core subjects are taken using computers in a classroom with no teacher. A „facilitator” is in the room to make sure students progress. That person also deals with any technical problems.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.