AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Webinside.pl: Jaki będzie internet w roku 2025?

Firmy Cisco oraz Global Business Network przedstawiły raport Ewolucja Internetu. W wyniku trwających ponad rok badań, gromadzenia danych i wywiadów opracowano cztery różne możliwe scenariusze rozwoju sieci w ciągu najbliższych 15 lat.
PAP: Uniwersytet Śląski uruchomił platformę kontaktu ze szkołami

Uniwersytet Śląski w Katowicach uruchomił stronę internetową będącą platformą kontaktu i współpracy ze szkołami średnimi. W ten sposób uczelnia chce realizować jedną ze swych misji, która zakłada kreowanie postawy uczenia się przez całe życie.
Edunews: E-podręcznik, czyli co?

W oczekiwaniu na pierwszy polskojęzyczny e-podręcznik do dowolnego wykorzystania zaostrza nam się apetyt. Codziennie bombardowani przez informacje podawane w formie przekazu multimedialnego i coraz częściej interaktywnego, oczekujemy wiele po takim narzędziu edukacyjnym. Jak projektować takie nowoczesne e-narzędzia dydaktyczne?
Gazeta.pl: Czytniki e-booków sprawiają, że ludzie czytają więcej

Ankieta została przeprowadzona w maju przez firmę Marketing and Research Resources Inc. na grupie 1200 właścicieli czytników e-booków, na zlecenie firmy Sony. Pośród badanych 40 proc. zadeklarowało, iż po zakupie zaczęli czytać więcej książek niż wtedy, gdy mieli do nich dostęp jedynie w wersji papierowej.
InternetStandard: Oxford English Dictionary już tylko online

Wiele wskazuje na to, że nie ukaże się drukiem następne, trzecie wydanie legendarnego słownika Oxford English Dictionary. Wydawca - Oxford University Press - poinformował, że przygotowywane od 21 lat wydanie, tzw. OED3, ukaże się prawdopodobnie już tylko w internecie. Do ostatecznego ukończenia prac (słownik przygotowuje obecnie ponad 80 leksykografów) potrzeba jeszcze ok. 10 lat.
eSchoolNews: Ed-tech innovators share their vision for education

From ideas on how Web 2.0 tools and game-based learning environments can help schools move beyond the industrial-era model of instruction, to the key question that should define successful teaching and learning in the 21st century, eSchool News TV recently captured the insights of several education technology leaders in a series of video interviews you won’t want to miss.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.