AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Pięć lat z serwisem wioska.net!

W dniu 14 kwietnia 2010 r. przypadają kolejne urodziny newsblogu wioska.net. Codziennie dostarcza on aktualnych informacji z zakresu e-edukacji i ICT. Serwis odwiedza kilkanaście tysięcy internautów w miesiącu. Wioska.net informuje i edukuje już od 2005 roku.
Internet Stats: Korzystanie z internetu wśród dzieci i młodzieży

Korzystanie z internetu wśród dzieci jest znacznie powszechniejsze niż wśród dorosłych. Z danych Eurobarometru wynika, że 89 proc. osób w wieku 6-17 lat korzystało w 2008 roku w Polsce z internetu. Odsetek ten wzrósł z 62 proc. w roku 2005. Wskaźnik dla 2008 roku jest znacznie wyższy od średniej dla 27 krajów Unii Europejskiej, która wynosi 75 proc. (w 2005 roku 70 proc.).
Raport interaktywnie.com: Edukacja a rynek internetowy

Kierunki edukacji związane z internetem to już nie tylko informatyka i programowanie. Można też kształcić się z zakresu grafiki, projektowania gier czy technik multimedialnych. A coraz liczniejsza grupa młodych ludzi, którzy wchodzą dopiero na rynek pracy, poszukuje zajęcia związanego z zarządzaniem projektami internetowymi, marketingiem, sprzedażą czy szeroko pojętą kreacją na potrzeby sieci.
Edulandia: Magister Wikipedii

W ubiegłym roku 54 proc. studentów uczelni publicznych i 72 proc. niepublicznych przyznało się, że pisząc pracę licencjacką lub magisterską, korzystało głównie z Wikipedii. Takie dane przynoszą wyniki badań prof. Mariusza Jędrzejko ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, do których dotarła „Rzeczpospolita”.
„Rzeczpospolita”: Koniec kredy i gąbki

W szkołach zaczęła się technologiczna rewolucja. Już 5 tys. z nich zastąpiło tradycyjne tablice - elektronicznymi. Z każdym rokiem przybywa szkół, które w metodach pracy z uczniami sięgają po technologiczne nowości. I choć wciąż są to liderzy, to - jak sprawdziła „Rzeczpospolita” - w ciągu ostatnich trzech lat liczba placówek wykorzystujących tablice interaktywne wzrosła dwukrotnie. Eksperci twierdzą, że coraz więcej szkół będzie w nie wyposażać klasy w trosce o lepsze wyniki uczniów.
CHIP: W Poznaniu rusza e-klasa

We wrześniu w gimnazjum nr 56 w Poznaniu zostanie uruchomiona pierwsza w Polsce e-klasa. Uczniowie będą wykorzystywali notebooki zamiast zeszytów.
Nowa gra biznesowa REVEAL by L'Oréal

Grupa L'Oréal opracowała nową grę komputerową przeznaczoną dla studentów i absolwentów uczelni wyższych różnych kierunków. Jej celem jest pomoc w odkryciu (reveal) profilu zawodowego gracza oraz w wyborze właściwej ścieżki kariery. Aby przenieść się w wirtualny świat firmy, wystarczy wejść na stronę www.reveal-thegame.com.
eCampus News: New test measures students' digital literacy

Employers are looking for candidates who can navigate, critically evaluate, and make sense of the wealth of information available through digital media - and now educators have a new way to determine a student's baseline digital literacy with a certification exam that measures the test-taker's ability to assess information, think critically, and perform a range of real-world tasks. The test, iCritical Thinking Certification, created by the Educational Testing Service and Certiport, reveals whether or not a person is able to combine technical skills with experiences and knowledge.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.