AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Interaktywnie.com: Amazon Kindle wkracza do Polski

Amazon poinformował, że popularny czytnik e-booków Kindle wejdzie do sprzedaży w ponad 100 krajach świata. Czytnik dostępny będzie m.in. w Chinach i większości krajów Europy, w tym Polsce. Decyzja ta sprawi, że Amazon zyska największy zasięg, wyprzedzając m.in. głównego rywala - Sony.
PAP: Radio Szczecin - edukacja przez podcasting

Popularyzacja nauki i techniki to działalność niszowa. Nie jest prosto przekonać innych, że to dobry pomysł na radio. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że warto przecierać szlaki. Dążymy do jak największej interaktywności, bo tylko takie rozwiązania mogą przyciągnąć do radia młodego słuchacza - mówi Jarosław Dalecki, autor bloku publicystycznego połączonego z informatycznym miniportalem edukacyjnym Polskiego Radia Szczecin. Zespół redakcyjny kandyduje w konkursie "Popularyzator Nauki", organizowanym przez serwis PAP - Nauka w Polsce, przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Gazeta Wyborcza: 2014 - internet w każdym domu

Internet naprawdę trafi pod strzechy, a w każdym nowym budynku pojawi się światłowód. Takie skutki ma mieć ustawa, która w styczniu ujrzy światło dzienne - dowiaduje się "Gazeta".
PR Portal: Grupa o2 uruchomiła serwis Ekspert.pl

Grupa o2 uruchomiła serwis Ekspert.pl - platforma Q&A (pytania i odpowiedzi), która w zamyśle zbierać będzie w jednym miejscu społeczność pomocnych ekspertów skupionych na praktycznych zagadnieniach.
edunews.pl: Wizualizery na lekcjach

Tablica, kreda i pomoce naukowe w postaci globusa czy ludzkiego szkieletu na stojaku nie wystarczą, by zatrzymać uwagę uczniów. Przygotowanie materiałów na planszach lub foliach wymaga nakładu pracy, a tego typu pomoce łatwo ulegają zniszczeniu w trakcie użytkowania. Można jednak skorzystać z prostych, nowoczesnych narzędzi, które pomogą zilustrować dane zagadnienie.
Gazeta.pl: We-learning na portalach społecznościowych

Wspólna nauka na portalach społecznościowych zdobywa coraz większą popularność i powoli przenika do systemu firmowych szkoleń.
rp.pl: Internet pomaga utrzymać sprawność umysłu

Nawet starsi ludzie mogą skorzystać z dobrodziejstw sieci. Naukowcy sądzą, że pomaga ona zachować zdolności intelektualne. - Odkryliśmy, że nawet osoby z minimalnym doświadczeniem przez wyszukiwanie informacji w internecie w krótkim okresie mogą poprawić funkcjonowanie mózgu - powiedział dr Gary Small, neurolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles.
PAP: Próbna e-matura z matematyki - pierwsza w Polsce

5000 uczniów z około 200 szkół wzięło udział (29 października 2009 r.) w pierwszym w Polsce próbnym egzaminie dojrzałości przeprowadzonym drogą elektroniczną. Uczniowie klas maturalnych rozwiążą testy z matematyki, a ich egzaminatorem będzie komputer. Pionierski w skali kraju projekt przygotowali pracownicy Politechniki Łódzkiej
Interaktywnie.com: Ucz się matmy!

W Wielkiej Brytanii wystartował ciekawy rządowy projekt zachęcający dzieci do nauki przedmiotów ścisłych. Pod adresem www.futuremorph.org/scienceandmaths brytyjski rząd uruchomił serwis, który przybliża najmłodszym rozmaite zawody i profesje, do których droga wiedzie przez podręcznik do matematyki.
eSchoolNews: Strong communication key to online learning

Teaching in an online environment isn't the same as teaching in a traditional classroom, and online instructors need special skills and approaches to be successful. For example, communication can pose a challenge in online-learning environments, because online educators can't rely on visual cues as their colleagues can in bricks-and-mortar schools. Now, a new research brief from the International Association for K-12 Online Learning (iNACOL) looks at this challenge in greater detail, examining how successful programs and teachers are ensuring effective communication.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.