AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

"Rzeczpospolita": Pacjenci będą mogli uczyć się przez internet

Dzieci leczone w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu będą mogły pogłębiać swą wiedzę w systemie nauczania internetowego (e-learning). Porozumienie w sprawie innowacyjnego projektu podpisali szefowie szpitala, Akademii Górniczo-Hutniczej i spółki ArcelorMittal Poland S.A.
Interaktywnie.com: Audiobooki zdobywają rynek

Audiobooki zdobywają coraz większą popularność, również i w Polsce. Wydawcy zaczynają dostrzegać je jako atrakcyjny rynek, decydując się na nagrywanie mówionych wersji swoich publikacji. Nie traktują przy tym książek audio jako konkurencji dla tradycyjnych, papierowych wydań.
Media2: E-przewodnik po cyfrowych prawach konsumenta

Komisja Europejska uruchomiła przewodnik internetowy eYouGuide, który zawiera praktyczne rady dotyczące tzw. "cyfrowych praw", jakie gwarantuje europejskim konsumentom prawo unijne. Nowy projekt ma zapewnić większe bezpieczeństwo korzystania z nowoczesnych usług.
NGO.pl: Konkurs grantowy IBM - nauka języka angielskiego online

IBM Polska rozpoczyna przyjmowanie aplikacji do III edycji programu Reading Companion. Wybranym projektodawcom IBM udostępni program do nauki języka angielskiego online dla dzieci i dorosłych, oparty na nowoczesnej technologii rozpoznawania głosu. W konkursie startować mogą szkoły i organizacje pozarządowe. Zgłoszenia będą rozpatrywane na bieżąco i przyjmowane do 30 czerwca 2009 r.
Webby Awards 2009 - najlepsze strony świata

To już 13. edycja największego konkursu stron na świecie. W ramach Webby Awards przyznano nagrody m.in. w kategorii Edukacja. W tej dziedzinie jury wybrało stronę Smarthistory (http://smarthistory.org), natomiast nagroda internautów przypadła portalowi Edutopia (http://www.edutopia.org), prowadzonemu przez the George Lucas Educational Foundation. W kategorii WWW uczelni wyższych wygrała strona uniwersytetu stanowego na Florydzie (http://fsu.campusdailyguide.com). W kategorii Nauka triumfował serwis Cassini Mission, natomiast internauci wybrali blog magazynu „Wired”.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.