AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT


Gazeta.pl: XXI wiek w e-szkole

Interaktywne lekcje odbywające się w przestrzeni wirtualnej, szkoły wyposażone w multimedialny sprzęt i nauczyciele-specjaliści od cyfrowych technologii. Przyszłość? Tak, ale bliska.
Rzeczpospolita: Studiowanie gier komputerowych

W Krakowie ruszyły studia poświęcone grom komputerowym. Europejska Akademia Gier to pięć kierunków studiów podyplomowych, które powstały dzięki połączeniu sił Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej.
Media2: Nauczyciel.pl - interaktywny portal dla pedagogów

Wydawnictwo Young Digital Planet udostępnia, po okresie testowania, portal z interaktywnymi zasobami edukacyjnymi - Nauczyciel.pl. Użytkownik, który zarejestruje się w serwisie, może przez 30 dni bezpłatnie korzystać z zasobów w nim zawartych.
Dziennik: Sony walczy z Amazonem o rynek e-książek

Sony i Google planują ofensywę wymierzoną w Kindle - elektroniczne urządzenie do czytania książek, produkowane przez Amazona. W ramach tej inicjatywy Sony i Google zdecydowały się na zawarcie partnerstwa. Użytkownicy urządzenia Sony Reader będą teraz mieli dostęp do ponad pół miliona książek należących do domeny publicznej.
Interaktywnie.com: Edukacyjne wideo w jednym miejscu

Należący do Google serwis wideo uruchomił stronę YouTube EDU, agregującą materiały naukowe. YouTube EDU to nowy projekt, który jest swego rodzaju katalogiem filmów o szeroko pojętej tematyce akademickiej.
eEdunews: Miejsce nowych technologii w edukacji

Odbyła się dyskusja nt. polskiej oświaty. Zorganizowane zostały setki spotkań trwających wiele godzin. Uzgodniono kształt reformy programowej, co należy uznać za duży sukces. A jednak trudno się cieszyć. Efekt tej ciężkiej pracy można, niestety, porównać do próby budowania mitycznej wieży Babel. Czy należy spodziewać się, że ta konstrukcja też się zawali?
CampusTechnology: Blackboard Brings LMS App to iPhone

Ed tech developer Blackboard has released a new LMS tool for Apple's iPhone and iPod Touch. The free app, Blackboard Learn for Apple iPhone, allows users to access information in their Blackboard accounts and to receive notices through their iPhones.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.