AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT


GW: Elektroniczne egzaminy na UMK

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jako pierwszy w Polsce przeprowadził egzamin wyłącznie w formie elektronicznej. Był to egzamin kończący zajęcia z języka angielskiego w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych.
Dziennik: E-książki dostępne na komórkach

Kindle, urządzenie do czytania książek w formie elektronicznej, oferowane przez firmę Amazon, okazało się dość dużym sukcesem. Zdaniem twórców umożliwia ono dostęp do ponad 200 tys. cyfrowych książek, w tym najnowszych bestsellerów. Wyraźny ekran, wbudowane oprogramowanie do ściągania treści i wytrzymała bateria równoważą stosunkowo wysoką cenę i potknięcia w dziedzinie wzornictwa.
Interaktywnie.com: Wymiana wiedzy w sieci

38 proc. osób zarejestrowanych w biznesowych portalach społecznościowych deklaruje, że dzieli się wiedzą i doświadczeniami zawodowymi z innymi użytkownikami - wynika z badania przeprowadzonego przez Gemius na zlecenie Profeo.pl.
Gazeta.pl: Rodzice na internetowej wywiadówce

Czemu Jasiek ma problemy z rachunkami? Za co ta jedynka z biologii? - rodzice tarnowskich uczniów nie muszą przychodzić do szkoły, by porozmawiać o swoich dzieciach z nauczycielami. Jeśli chcą dowiedzieć się, jak podopieczni radzą sobie w szkole, po prostu siadają w domu przed komputerem.
Dziennik: Kurs na prawo jazdy zrobisz w internecie

Już niedługo kurs na prawo jazdy będziemy mogli zrobić, nie wychodząc z domu. Teoretyczną część kursu, czyli wiedzę o przepisach drogowych, będzie można odbyć przez internet. Naukę na odległość przewiduje projekt Ministerstwa Infrastruktury. Kursant nie tylko przyswoi wiedzę w sposób dla niego dogodny, ale również oszczędzi dzięki mniejszym opłatom za szkolenie.
eSchoolNews: How to create a successful virtual campus

Educators and business experts say advertising, marketing, and faculty support are the keys to a thriving online campus. Higher-education leaders are learning that starting a virtual program is a wholly different venture than opening a traditional campus, and that the recipe for success requires a different approach. Among the chief mistakes many schools make are: not investing heavily enough in marketing and recruiting as well as not getting faculty buy-in and support.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.