AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT


GW: Prywatny nauczyciel w komputerze

Czy powinniśmy kupować gry edukacyjne? Zdania na ten temat są podzielone. Jedni zachwalają korzyści rozwojowe, inni, wręcz przeciwnie, mówią, że nic nie jest w stanie zastąpić nauczyciela i wyjaśnić pojawiających się w trakcie gry wątpliwości. Popularność komputerów i ich dostępność oraz coraz mniejsza ilość czasu, jaką mamy, sprzyja sięganiu po formy nauki, które umożliwiają przyswajanie wiedzy w momencie, który nam najbardziej odpowiada.
IDG: Europejska biblioteka interaktywna już otwarta

Europeana to największa multimedialna biblioteka w Europie. Od teraz internauci z całego świata mają otwarty dostęp do ponad dwóch milionów książek, fotografii, obrazów i archiwalnych dokumentów. Komisja Europejska zapowiada, że to dopiero początek.
Już jednak teraz zachęcamy do wizyty na stronie: www.europeana.eu.
Polska - The Times: Nie odrobił lekcji, bo zepsuł się komputer

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego wśród brytyjskich nauczycieli, ostatnio uczniowie zdecydowanie częściej usprawiedliwiają brak pracy domowej niesprawnym komputerem, niż nadmiernym apetytem domowego czworonoga.
PAP: Przez radio do informatyki - edukacja przez podcasting

"Popularyzacja nauki i techniki to działalność niszowa. Nie jest prosto przekonać innych, że to dobry pomysł na radio. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że warto przecierać szlaki" - mówi Jarosław Dalecki. Jego dwie autorskie audycje z komputerową myszką w roli głównej, emitowane na antenie Polskiego Radia Szczecin i udostępniane w internecie, mają bawić zarówno dzieci, jak i dorosłych, a przy tym uczyć informatyki i popularyzować wiedzę o najnowszych osiągnięciach technologicznych w tej dziedzinie.
Webinside: NBPnews dla żądnych wiedzy ekonomicznej

Narodowy Bank Polski uruchomił nowy serwis informacyjny - NBPnews. Portal ma przedstawiać w przystępnej formie wiedzę ekonomiczną: wyniki badań ekonomicznych, działania Banku oraz upowszechnić opinie specjalistów na tematy związane z polską i światową gospodarką.
PC World: Czy internet zmienia Twój mózg?

Internet jest bez wątpienia jednym z największych wynalazków naszych czasów. Sieć w dużym stopniu zmieniła styl życia wielu ludzi, a okazuje się również, że może odpowiadać za zmiany w funkcjonowaniu mózgu.
Technoblog: Grasz w internecie, a ktoś korzysta z Twojego mózgu

Projekty w rodzaju SETI@home już naukowcom nie wystarczają. Badacze zaprzęgają do pracy nie tylko nasze domowe komputery, ale wykorzystują też moce obliczeniowe naszych mózgów. Niektóre gry internetowe to zamaskowane projekty badawcze - donosi najnowszy "New Scientist".
Technonews: World of Warcraft ma więcej mieszkańców niż Grecja

W świecie gry World of Warcraft regularnie bywa ponad 11 mln graczy - poinformowała firma Blizzard, producent WoW. Z tym wynikiem wirtualny świat plasuje się na 74. pozycji na liście najludniejszych krajów świata - przed Grecją, Czechami czy Białorusią
Personnel Today: Research reveals public sector leading the way in eLearning

Public sector organisations are leading their private sector counterparts in the uptake of eLearning tools and instruments, according to a new study commissioned by IMC Learning

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.
Kryteria oceny kursu internetowego - premiera

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji i powszechnego wykorzystania elektronicznego kwestionariusza, dostępnego pod adresem:

www.sea.edu.pl/kryteria/

Stowarzyszenie E-learningu Akademickiego