AAA

Słowo wstępne

Marcin Dąbrowski

Witamy

Szanowni Czytelnicy "e-mentora" 

To ostatnie wydanie w tym roku kalendarzowym. Tym bardziej chciałbym gorąco polecić bieżące wydanie pisma i mam nadzieję, iż w nadchodzącym okresie znajdą Państwo czas na lekturę. Tym razem nie chciałbym rekomendować konkretnych artykułów, bowiem jestem przekonany, że każdy Czytelnik odnajdzie w numerze interesujące dla siebie treści. A jest w czym wybierać.

Chciałbym natomiast zwrócić Państwa uwagę na fakt udostępnienia Kryteriów oceny kursu internetowego - środowiskowego produktu Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego (SEA). Jest to rozbudowany zbiór kryteriów, dzięki którym każda zainteresowana osoba może kompleksowo ocenić znane jej kursy internetowe. Kryteria prezentowane są w czterech kluczowych obszarach - Organizacji kursu, Opracowania kursu, Prowadzenia kursu oraz Ewaluacji kursu. W imieniu SEA zapraszam do bezpłatnej rejestracji i powszechnego wykorzystania elektronicznego kwestionariusza, dostępnego pod adresem www.sea.edu.pl/kryteria.

Korzystając z okazji, chciałbym również zachęcić Państwa do odwiedzenia strony internetowej e-edukacja.net, gdzie zostały opublikowane referaty i filmy z V ogólnopolskiej konferencji Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym, która odbyła się 13 listopada 2008 roku. Tym razem została ona zorganizowana w Poznaniu - jak zawsze przez środowisko uczelni ekonomicznych - Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, SGH, Akademie Ekonomiczne w Katowicach i Poznaniu oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Krakowie i we Wrocławiu.