AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT


PAP: Unijne pieniądze na e-learning w polskich uczelniach

Uczelnie, które chcą wprowadzić nauczanie na odległość lub nowoczesne procesy zarządzania, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z UE. Do podziału jest ponad 104 mln złotych. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło rozpoczęcie naboru wniosków w ramach Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Nabór prowadzi Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) w Warszawie.
PC Word: Powstaje internetowy słownik tworzony przez użytkowników

Definicje słów zawarte w większości dostępnych słowników internetowych sporządzone są przez znawców języka. Dlatego właśnie powstaje Wordia.com - witryna tworzona przez zwykłych internautów.
Computerworld: Rusza internetowa telewizja Parlamentu Europejskiego

Uruchomiony został EuroparlTV - internetowy kanał telewizyjny Parlamentu Europejskiego. Wszystkie programy tej internetowej telewizji będzie można oglądać w serwisie pod adresem: http://www.europarltv.europa.eu.
edunews: Polskie portale edukacyjne dla dzieci - nuda i sztampa

Wiek najmłodszych internautów obniża się coraz bardziej. Ogrom możliwości płynących z korzystania z internetu powoduje, że wielu rodziców i nauczycieli chętnie wykorzystałoby szerzej to medium w edukacji. Uczniowie mają do wyboru wiele wartościowych serwisów edukacyjnych w j. angielskim. Kiedy doczekamy się podobnej oferty w języku polskim?
rp.pl: Prezentacje multimedialne a prawo autorskie

Prezentacje multimedialne stały się już narzędziem pracy wykładowców i trenerów, a ich tworzenie jest pewnego rodzaju sztuką, w której, w celu zwiększenia atrakcyjności przekazu, często sięga się również po cudzą twórczość. Opinię kancelarii radców prawnych w tej sprawie prezentuje "Rzeczpospolita".
CampusTechnology: Is Blended Learning Effective?

Blended learning sounds like a nice idea - mixing a traditional classroom environment with online components - but is it actually effective? It seems almost intuitively obvious that it is. And with the explosion of blended course delivery in recent years, despite the dearth of research, clearly education institutions take that point for granted...

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.