AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

„Gazeta Prawna”: W 2008 roku firmy wydadzą 250 mln zł na e-learning

W 2007 roku firmy wydały na tę formę szkoleń około 170 mln złotych. Prognoza na ten rok zakłada wzrost aż o 47 proc., do 240-250 mln zł. A w roku 2009 można się spodziewać - zdaniem prezesa Way2Learn - że firmy wydadzą już około 300 mln złotych. Punktem przełomowym dla rynku był duży kontrakt, na jaki zdecydowała się Telekomunikacja Polska w 2004 roku - wyszkoliła w ten sposób około 8 tys. pracowników. Za nią poszli kolejni, znaczący klienci, głównie banki. Dziś z e-learningu coraz chętniej korzystają również mniejsze firmy.
„Rzeczpospolita”: Komputer najlepszym przyjacielem dwulatka

Czy małe dzieci powinny grać w gry komputerowe? Tak, pod warunkiem że jest to zabawa dostosowana do ich wieku i zawiera elementy edukacyjne. Specjaliści zastanawiają się, gdzie powinna się znajdować dolna granica wieku graczy. Na rynek wchodzi właśnie zestaw nowatorskich gier komputerowych przeznaczonych dla maluchów.
edunews: Nowe rozwiązania w e-learningu zespołowym

Europejscy naukowcy przygotowali ogólnodostępną i nieodpłatną platformę online COOPER, która integruje elementy e-learningu, serwisów społecznościowych i systemu zarządzania projektem. Pomaga w ten sposób członkom zespołów pracujących w różnych miejscach osiągnąć jak najwięcej praktycznych doświadczeń przy realizacji wspólnego projektu.
Dzień Kursu e-learningowego - GPW i rynek kapitałowy

W SGH odbył się Dzień Kursu Giełda Papierów Wartościowych i rynek kapitałowy. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 najbardziej aktywnych osób z obecnie realizowanych - II i III edycji Kursu e-learningowego. Spotkanie to, oprócz sposobności poszerzenia wiedzy o dodatkowe, wykraczające poza treści e-learningowe Kursu, zagadnienia merytoryczne, umożliwiło uczestnikom bezpośrednie poznanie wykładowców i organizatorów całego przedsięwzięcia oraz - przede wszystkim - innych kursantów. Zjazd ten okazał się bardzo istotnym elementem budowy społeczności liderów edukacji rynku kapitałowego w Polsce.
„Gazeta Wyborcza”: Przyszłość szkoły to e-szkoła

Brytyjczycy sprawdzili, ile z tego, co jest w programach, uczeń zdobywa na lekcjach. Okazało się, że tylko 50 procent. Resztę wiedzy nabywa między innymi w internecie. Musimy do tego przygotować nasze szkoły - mówi "Gazecie" autor pionierskiej w Polsce platformy edukacyjnej.
Yahoo! News: Schools eyeing virtual campuses

An Internet fantasy universe teeming with faux worlds devoted to socializing and video games is expanding to include virtual classrooms and universities. A new trend in online education involves students acting through animated characters called "avatars" mingling in simulated school settings and even rocketing off, via the Internet, on quests for knowledge.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.