AAA

Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Najnowsze informacje nt. e−edukacji i ICT

Komputerwfirmie: Syntezator mowy czyta za darmo

IVO Software, producent jednego z najlepszych na świecie syntezatorów mowy - IVONA, wzbogacił program Expressivo o pakiet bezpłatnych lektur, obejmujących klasyczne pozycje literatury polskiej i światowej. Książki zostały udostępnione w ramach społecznościowego projektu "Wolne Lektury", który prowadzi Fundacja Nowoczesna Polska.
techNOblog: Jedno SimCity na dziecko

Firma Electronic Arts, w ramach akcji One Laptop Per Child chce zaoferować darmową wersję gry SimCity. Idea szczytna, ale... SimCity jest grą promującą konkretny model ekonomiczny, a komputery te mają przecież służyć jako narzędzie edukacyjne dla dzieci żyjących w krajach o często całkowicie odmiennym ustroju i kulturze niż kraj, w którym została opracowana gra.
Interklasa: Interaktywna telewizja cyfrowa

Parlament Europejski 13 listopada br. przyjął sprawozdanie w sprawie interoperacyjności usług w zakresie interaktywnej telewizji cyfrowej. Posłowie wyszli z założenia, że rola telewizji w zglobalizowanym społeczeństwie powinna realizować się w dużej mierze w wymiarze społecznym i kulturalnym, dlatego należy bardziej skoncentrować się na użytkownikach.
MediaRun: "Economist" udostępnia archiwa w sieci

Magazyn "The Economist" poinformował, że w grudniu udostępni w internecie pełne archiwum swoich artykułów publikowanych w latach 1843-2003.
CampusTechnology: Live! Integration Coming to Sakai Open-Source LMS

Education technology developer Elluminate is bringing its Live! collaboration suite to the Sakai Collaboration and Learning Environment, an open-source learning management system. The move is part of a new alliance with Unicon, a company that specializes in providing support and services for open-source software to education.
eGospodarka: Grupa Edukacyjna MAC w drodze na GPW

Firma złożyła prospekt emisyjny do KNF-u. Grupa Edukacyjna MAC planuje zdobyć pozycję lidera w nauczaniu przedszkolnym i zintegrowanym, jak również zdywersyfikować działalność poprzez rozwijanie aktywności w nowych obszarach edukacji: multimedia, e-learning, szkolenia.

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - codziennie nowe informacje nt. e-edukacji.