AAA

Słowo wstępne

Marcin Dąbrowski

Witamy

Szanowni Czytelnicy "e-mentora" 

Tradycyjnie już, grudniowe wydanie pisma zawiera wiele interesujących artykułów oraz więcej niż zazwyczaj zwiastunów i recenzji publikacji czy też informacji nt. wartych odwiedzenia serwisów internetowych. Okres przerwy świątecznej wydaje się być dogodnym czasem na oddanie się lekturze nie tylko "e-mentora", ale i innych opracowań z zakresu m.in. nowoczesnych technologii w edukacji oraz zarządzania wiedzą.

W bieżącym wydaniu "e-mentora" szczególnej uwadze polecam artykuł poświęcony Balanced Scorecard w e-learningu, a także tekst na temat modelu podejmowania decyzji i zmian zachodzących w nim pod wpływem wprowadzenia czynnika uczenia się decydenta.

Na łamach pisma publikujemy też treść Rozporządzenia w sprawie kształcenia na odległość, wydanego w ostatnich dniach września br., po półtorarocznych konsultacjach, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nowe spojrzenie na e-learning akademicki prezentuje zaś prof. Barbara Kudrycka, powołana na stanowisko ministra w listopadzie br. Z jej opinią na temat kształcenia na odległość Czytelnicy mogą zapoznać się w bieżącym numerze pisma.

Wraz z tym wydaniem pisma udostępniamy, na łamach jego wersji internetowej, Repozytorium Uniwersytetów Trzeciego Wieku - ogólnopolską bazę informacji, której kolejne części publikowane były przez cały 2007 rok. Mam nadzieję, iż baza ta będzie wartościowym drogowskazem dla osób zainteresowanych kształceniem ustawicznym również po okresie aktywności zawodowej.

Chciałbym również zachęcić do odwiedzenia strony internetowej e-edukacja.net, gdzie zostały opublikowane referaty i filmy z IV ogólnopolskiej konferencji Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym, która odbyła się 22 listopada br.

Na zakończenie chciałby życzyć Czytelnikom "e-mentora" zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku samych sukcesów i wiele radości.