AAA

Wiosna w NBPortal.pl

Michał Jabłoński

Zmiany w NBPortal.pl

Nastał kwiecień, przyroda niemrawo budzi się do życia. Trudno nie zauważyć, że zawitała wiosna, czyli czas odrodzenia i porządków. Również NBPortal.pl, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przeszedł wiosenną metamorfozę. Przemodelowaliśmy i usystematyzowaliśmy stronę, usprawniliśmy jej nawigacje, wsłuchując się przy tym w głosy naszych użytkowników. Mamy nadzieję, że nowe oblicze Portalu spodoba się Państwu.

A co nowego w NBPortal.pl? Strona została podzielona na trzy zasadnicze części - Na początek, Centrum Wiedzy oraz Centrum Nauczyciela. Dzięki klarownemu podziałowi serwis oraz zawarte w nim treści stały się bardziej przejrzyste i łatwiej dostępne. Ponadto, na stronach niebawem pojawi się cała masa nowości: Centrum Wiedzy wzbogaci się o nowe kursy e-learningowe m.in. na temat Polityki Pieniężnej Banku Centralnego oraz przedsiębiorczości. Zamierzamy także więcej miejsca poświęcać problematyce euro - stworzyliśmy już w tym celu specjalny dział NBPortal.pl, do którego odwiedzin gorąco zachęcamy, a wkrótce zaprezentujemy kompleksowy kurs o euro.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu i oczekiwaniom środowiska akademickiego, w drugiej połowie roku udostępnimy e-szkolenia z zakresu mikro- i makroekonomii. Kursy będą spełniać wymogi programowe uczelni ekonomicznych, dzięki czemu powinny cieszyć się tak dużym zainteresowaniem, jak pozostałe pozycje e-learningowe.

Dodaliśmy też wiele multimedialnych narzędzi (prezentacje, gry oraz filmy), aby w łatwy, prosty i przyjemny sposób można było zgłębić wiedzę ekonomiczną. Warto więc odwiedzić NBPortal.pl w celu zapoznania się z tymi nowościami.

Na stronach portalu pojawiły się też całkowicie nowe projekty, które dzięki nowoczesnym technologiom mają zainspirować młode osoby nie tylko do poszerzania wiedzy, ale także do działania. Jednym z takich projektów jest tworzenie Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że Impuls, bo tak nazywa się ta inicjatywa, obudzi w młodych ludziach ducha przedsiębiorczości i sprawi, że będą chcieli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. NBPortal.pl, po pierwsze, ma być narzędziem służącym komunikacji i wymianie poglądów, a po drugie - ma zachęcać do określonych działań. Liczymy, że przynajmniej część przedsięwzięć zapoczątkowanych w Impulsie zostanie zrealizowana na gruncie biznesowym.

Uzupełnieniem Impulsu jest projekt Samodzielność. Ma on na celu kojarzenie osób kreatywnych, pomysłowych, wizjonerskich z przedsiębiorcami gotowymi ich wesprzeć (zarówno mentalnie, jak i finansowo). Jak widać NBPortal.pl to nie tylko skarbnica wiedzy, ale i kopalnia nowych pomysłów, inicjatyw i przedsięwzięć edukacyjno-biznesowych. Zapewniam, że na tym nasze pomysły się nie skończą. Do zobaczenia na jego stronach...