Przegląd technologii mobilnego dostępu do korporacyjnej poczty elektronicznej

Komentarze do artykułu:

Pylon to nie tylko "klient" ale także cała platforma umożliwiająca umobilnienie organizacji (np. łączenie z posiadanymi aplikacjami opartymi o Lotus Notes). Warto także zainteresować sie rozwiązaniem OneBridge, także dostarczanym przez Sybase.

Artykuł bardzo interesujący, szczególnie technologia BlackBerry wydaje się intrygująca

Do zainstalowania BES wcale nie potrzeba osobnej maszyny, bardzo ladnie dziala na serwerze z Exchange 2003. A co do connectorow do SyncML, to nie jest prawda, ze sa drogie. Wiekszosc kosztuje kolo 50-250$, ale sa tez darmowe (Funambol community version).

Polecam ludzi którzy naprawde się na tym trochę znają i z tego co widzialam mają certyfikaty inżynierów blackberry, już pomogli i mi i moim znajomym nie raz [url] http://www.activebb.pl [/url] Asia

Co jest z tym BlackBerry? W Polsce cały czas jest strasznie trudno dostępna. Oferuje go Era oraz Orange ale tylko dla firm i jakoś bez przekonania. Jest to b. popularny system w Stanach i w Europie Zachodniej (pomijam fakt ostatniego miniskandalu we Francji, gdzie zabroniono używać BB ministrom - serwery BB są w Stanach i jest groźba szpiegowania:):):)

PTC oferuje BB juz od kilku lat (http://www.biznesnet.pl/pp/16065/Rycza%C5%82towy-dost%C4%99p-do-e-mail---BlackBerry-komercyjnie-w-Erze) ale faktycznie ludziom jakos trudno sie do niego przekonac. A we Francji ladny byl faktycznie przypadek :D

Może i by się przekonali gdyby ceny BB były normalne...

Dodaj komentarz

captcha

działanie 2

 
  Weź udział w dyskusjach komentujących inne artykuły:
okladka big pobierz pdf

Data wydania: 10 października 2005 r.
wersja online: ISSN 1731-7428
wersja drukowana: ISSN 1731-6758

info Artykuły naukowe zawarte w niniejszym czasopiśmie są recenzowane.