Wstępna ocena przydatności materiałów dostępnych na platformie e-sgh - omówienie wyników ankiet

Komentarze do artykułu:

 • hainz, 2005-04-16 15:28:45
  wiecie co? chyba zbyt pochlebną opinie sobie wyznaczyliście....!!!!!!!!!napewno to jest dobry pomysł taka forma dokształcania się , ale naprawdę funkconuje to narazie ogólnie źle!!!szczególnie wśród wykładowców, którzy nic nie wiedzą o linkach do kart zgłoszeniowych itd.tu jest największy bład z waszya e-edukacją.mam nadzieję że się to poprawi.. pozdrawiam

 • Marcin Dąbrowski, 2005-04-16 19:46:24
  Zgadza się. Nie wszyscy nauczyciele przekazują wystarczająco czytelną i kompletną informację o kartach zgłoszeniowych studentom. Jest to faza pilotażowa, jak widać musimy większy nacisk położyć na przepływ informacji. Z drugiej strony CREN SGH przekazuje wiadomości o kartach bezpośrednio studentom - np. listami wysyłanymi w pakiecie z dziekanatu na początku semestru.

 • hainz, 2005-04-18 20:03:10
  tak wszystko sie zgadza tylko że jest to jeden link a np. potrzebne są 3. więc faktycznie troche zaburzony jest przepływ informacji. oby sie poprawił....

 • Marcin Dąbrowski, 2005-04-18 20:14:00
  W listach wychodzących do studentów były zawarte adresy wszystkich kart zgłoszeniowych, które są przewidziane dla danego semestru. Muszą jednak być oddzielne dla każdego przedmiotu - zbyt indywidualny tok studiowania obowiązuje w SGH, dodatkowo część osób ma zaległości itp.

 • hainz, 2005-04-20 07:17:38
  no to mamy trochę odmienne informacje i doświadczenia... ale już się nie czepiam.ale naprawde nie wszystkie karty t tych listach od dziekanatu były.

 • studentka z zaocznych, 2005-04-22 23:55:01
  Czytam to i jestem przerazona! W tej chwili na studiach z zaocznych, duza czasc materialu jest spychana na platforme e-learningowa. Moze bylby to i dobry sposob, ale poziom i strona techniczna pozostawiaja wiele do zyczenia! Sprobujcie napisac z matematyki przyklad na zasadzie "kreska ulamkowa, na gorze x do kwadratu razy calka z e do minus 2 etc etc" Koszmar - i dla studenta ktory ma to pisac i dla wykladowcy ktory musi odczytac ten przyklad i internetowo odpowiedziec studentowi na forum czy tez na chacie. To jedna kwestia. Druga to taka, ze jest to dosyc kosztowna sprawa dla tych co nie maja stalego lacza, bo na niektorych przedmiotach nie mozna sciagnac sobie pliku z wykladem czy testem do sprawdzenia swojej wiedzy a trzeba wszystko robic on-line. Wiec zanim zaczniecie zachwalac caly e-learning to moze warto byloby zadbac o podniesienie jego jakosci.

 • Marcin Dąbrowski, 2005-04-23 00:14:21
  Racja, ze wzorami zawsze są kłopoty. Jednym z rozwiązań jest prowadzenie możliwości publikowania załączników (pdf, doc, rtf itd.) m.in. na forum matematyki. Zgadza się też, iż część materiałów nie jest przeznaczona do druku - wynika to 1. z ich właściwości - są pełnowartościowe jako treści interaktywne; 2. z ustaleń z prowadzącymi, którzy np. chcą jak najlepszej ochrony praw autorskich. PPUSZ to bardzo złożony i duży projekt, jesteśmy w fazie budowy pierwszych treści. Po pełnym wdrożeniu będziemy strali się o możliwość przekazywania CD z materiałami studentom. Pomimo utrudnień i (mam nadzieję) przejściowych kłopotów jest też się czym cieszyć - opinie o projekcie większości studentów. Dodatkowo wyniki ankiet pomagają nam w poprawie funkcji platformy, sposobu przekazu treści oraz założeń projektu.

 • Gość e-mentora, 2005-04-23 00:52:23
  ja karte zgloszeniowa dostałem w info z dziekanatu, potem też nauczycielka mówila na zajęciach, problemu ze wzorami na szczęście nie mam :) Za to materiały z angielskiego na prawdę mi się przydają! Fajnie. Ale dla tych co nie maja internetu to jest problem

 • Marcin Dąbrowski, 2005-04-23 12:42:29
  Udogodnieniem w korzystaniu z materiałów e-learningowych będzie sala komputerowa (laboratorium e-sgh), którą otwieramy w maju br. Będzie ona dostępna dla studentów także popoludniami i w weekendy.

 • hainz, 2005-04-26 19:42:58
  a propos matematyki, fakt to trochę trudnę i kosztowne!!napisac jakis wzór, a szczególnie dla kogos kto to robi przez modem!nie zazdrosszcze.ale może ta salka będzie jakimś rozwiązaniem.co do ankiet to naprawwdę wypełniają je tylko przeważnieCi co maja dobra opinie o tym o czym maja sie wypowiedzieć.a Ci co maja zła to raczej jej nie wypełniają bo uważają że i tak to nic nie zmieni (i tak jest w przeważającej większości ankiet). a poza tym uwypukliliście te lepsze ankiety, no ale to wasze prawo.za sam program e-learningu należy wam się pochwała, ale czas i techniczne sprawy to kiepsko... pozdr

 • hainz, 2005-04-26 19:44:29
  do goscia z e-.... - miałeś duże szczęście ...