Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

PAP: Komputer jak ludzki mózg - coraz bliżej

Naukowcy są coraz bliżej stworzenia systemu komputerowego, który naśladuje procesy mózgu odpowiedzialne za czucie, percepcję, działanie, wzajemne oddziaływanie i poznanie, a równocześnie dorównuje niskiemu zużyciu energii i małym rozmiarom ludzkiego mózgu. Postępy w pracach nad stworzeniem tych niezwykle zaawansowanych procesorów przedstawiła firma IBM Polska podczas specjalnego spotkania zatytułowanego: „Czy systemy mają duszę?”
edunews.pl: E-podręczniki powoli zdobywają szkoły

W polskich szkołach silnie zakorzenione są tradycyjne podręczniki w papierowym wydaniu, choć są one obudowywane przez wydawców edukacyjnych wieloma materiałami multimedialnymi. Tymczasem w Korei Południowej rząd zdecydował właśnie, że w najbliższym roku szkolnym e-podręczniki będą używane w szkołach podstawowych i średnich obok tradycyjnych książek.
Otwarta nauka: Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa

Pomysł stworzenia Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej, w oparciu o zbiory Uniwersytetu Jagiellońskiego i jego biblioteki, to już drugi projekt (pod koniec zeszłego roku pojawiła się informacja o ACADEMICE), który będzie mógł zostać zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. O przyznaniu kwoty ponad 5 mln złotych na ten cel Minister Kultury zadecydował na początku stycznia bieżącego roku.
Interaktywnie.com: Wielka Brytania rozdaje komputery najbiedniejszym rodzinom

270 tys. ubogich brytyjskich rodzin otrzyma bezpłatne notebooki wraz z towarzyszącymi im szerokopasmowymi łączami internetowymi - zapowiada premier rządu Wielkiej Brytanii, Gordon Brown. Rząd dąży do informatyzacji całego społeczeństwa - decyzja premiera ma pomóc w załataniu luki cyfrowej i oświatowej, jaka dzieli tych Brytyjczyków od bardziej zamożnych obywateli.
PR Portal: Wyspa Leona - uczy i bawi, serwis dla dzieci

W trosce o edukację i dobrą zabawę najmłodszych powstał innowacyjny i pełen atrakcji projekt interaktywny Horteksu. Wyspa Leona to wirtualny, edukacyjny świat dla dzieci w wieku przed- i wczesnoszkolnym, oparty na idei edutainment - czyli nauki poprzez zabawę. Zawiera on szereg edukacyjnych gier, zabaw i quizów, które wspomagają naukę dziecka.
GW: Pod choinkę więcej e-książek niż tradycyjnych

Jak podał Amazon.com, w te święta po raz pierwszy klienci kupili więcej książek elektronicznych niż papierowych. Na Kindle dostępnych jest 390 tys. cyfrowych tytułów.
mndaily.com: E-learning changing the face of health care education

Schools of the Academic Health Center are moving more material online. The six schools and colleges that reside within the University of Minnesota's Academic Health Center are rapidly beefing up their e-learning offerings - a trend which experts say only makes sense when it comes to health education.
zobacz podgląd

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - c....

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

dodaj komentarz dodaj komentarz