Redakcja e-mentora poleca

Publikacje Konferencje Serwisy www

zobacz podgląd

Gliffy.com - Create and share diagrams online

zobacz podgląd
Gliffy.com to serwis, który w prosty sposób umożliwia tworzenie diagramów, planów, schematów i rysunków. Można je konstruować korzystając wyłącznie ze strony WWW, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Gliffy to aplikacja służąca również do pracy grupowej: dzięki opcji "współpraca" inne osoby mogą widzieć i edytować diagram, natomiast opcja "publikuj" tworzy wersję "tylko do odczytu", która może być łatwo dodana do bloga, Wiki czy innego oprogramowania sieciowego.

Więcej informacji na: http://www.gliffy.co...

Google Apps for Education

zobacz podgląd
Google stworzyło nowy produkt dla środowisk edukacyjnych, pozwalający na poprawę komunikacji między studentami, szybsze i łatwiejsze dzielenie się informacjami uczelnianymi czy współpracę przy projektach. W ramach aplikacji otrzymujemy: konto pocztowe Gmail, możliwość korzystania z komunikatora Google Talk, kalendarz pozwalający na łatwe dotarcie do planu zajęć i informacji o wydarzeniach (Google Calendar), prosty w użyciu kreator stron WWW (Google Page Creator) oraz Google start page - stronę główną, z której studenci mogą wchodzić do swoich katalogów, przeglądać kalendarz oraz materiały edukacyjne.

Więcej informacji na: http://www.google.co...

Yugma

zobacz podgląd
Yugma to serwis umożliwiający prowadzenie konferencji online. Najczęściej wykorzystywany jest do prezentowania ofert handlowych, opisu produktu, prowadzenia szkoleń, zarządzania projektami, obsługi klienta, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów na odległość, a także współpracy w ramach społeczności internetowych. Działa zarówno pod systemem Windows, jak i Macintosh. Darmowa wersja pozwala na organizowanie konferencji dla 10 uczestników, przy większej liczbie osób należy można skorzystać z opcji płatnych.

Więcej informacji na: www.yugma.com

Adobe - Acrobat Connect Professional

zobacz podgląd
Powstała nowa linia produktów Adobe - Acrobat Connect, która umożliwia organizowanie interaktywnych konferencji online. Uczestnicy korzystają z indywidualnych pokojów online, do których mogą mieć dostęp bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Acrobat Connect oferuje możliwość spotkań w gronie 15 uczestników. Acrobat Connect Professional to skalowalne interaktywne konferencje internetowe dla nawet 2500 osób.

Więcej informacji na:
www.adobe.com/produc...

Investopedia.com - Your Source For Investing Education

zobacz podgląd
Investopedia to serwis przeznaczony dla osób zainteresowanych bądź zajmujących się zagadnieniami związanymi z inwestowaniem, giełdą i ogólnie - finansami. Można tu znaleźć artykuły tematyczne, słownik zagadnień finansowych, materiały pomagające w przygotowaniu się do egzaminów CFA, symulatory giełdowe i kalkulatory. Materiały edukacyjne podzielone są na poziomy zaawansowania, dzięki czemu zarówno osoby początkujące, jak i doświadczeni inwestorzy znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej informacji na: www.investopedia.com

Revolution in Education - Community Wiki

zobacz podgląd
Serwis umożliwia tworzenie w formule Wiki stron z materiałami edukacyjnymi. Dzięki współpracy wielu osób, zasoby są udoskonalone przez kolejnych wykładowców dając w efekcie ciekawe i rozbudowane materiały. Obecnie w serwisie znajduje się ponad 600 stron.

Więcej informacji na:
http://revolution.wi...


zobacz podgląd

HELIOS - Horizontal European eLearning Observation System

zobacz podgląd
HELIOS to projekt badawczy współfinansowany przez Komisję Europejską, który ma na celu prowadzenie platformy monitorującej rozwój e-learningu w Europie oraz przewidywanie scenariuszy rozwoju edukacji na odległość. Na stronie internetowej projektu znajdują się interesujące raporty z wynikami przeprowadzonych dotychczas badań. Dostępne są następujące raporty: eLearning and Access, eLearning and Employability, eLearning and Personal Development-Citizenship, eLearning and Internatonalisation of Education & Training.

Więcej informacji na:
http://www.education...

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

dodaj komentarz dodaj komentarz