Aktualności

Najnowsze informacje nt. e-edukacji i ICT

Jakie strony edukacyjne odwiedzają Europejczycy?

Rośnie popularność stron edukacyjnych wśród Europejczyków. Nadal oczywiście strony Google, Microsoft, Yahoo oraz eBay to najpopularniejsze miejsca w sieci (dane za wrzesień br.), co wynika z najnowszego raportu firmy comScore. Jak podaje Dziennik Internautów - z początkiem roku szkolnego wzrosła także popularność serwisów edukacyjnych - średnio o 11%. Najpopularniejszą witryną edukacyjną wśród Europejczyków była w tym czasie witryna Answers.com, którą odwiedziło 5 mln osób (4% wzrost względem sierpnia br.). Na drugim miejscu w tej kategorii znalazł się serwis edukacyjny BBC - BBC Learning, który odnotował 2,2 miliona unikalnych użytkowników (aż 97% przyrost odwiedzalności). Trzecie miejsce przypadło MSN Encarta z 2,1 mln użytkowników (wzrost o 33%).
IDG: Wikipedia na CD

Ponad 2500 wyselekcjonowanych artykułów z zasobów wolnej encyklopedii znalazło się na płycie przygotowanej dla organizacji SOS Children. Wikipedia CD jest do pobrania z sieci BitTorrent. Płyta opatrzona została symbolem 1.0 i jest przeznaczona dla szkół oraz instytucji nieposiadających wystarczającego połączenia z internetem.
Internet Standard: Polskie książki niebawem w Google

Google Book Search to serwis umożliwiający przeszukiwanie treści książek. W jego zasobach znajduje się kilkaset tysięcy tytułów. O skali przedsięwzięcia, modelu biznesowym, konsekwencjach wykorzystania nowych technologii przez branżę wydawniczą opowiada Jens Redmer, odpowiedzialny za projekt Book Search w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.
Wirtualne Media: Rekord Guinnessa - lekcja w necie

Uczniowie szczecińskiego Gimnazjum nr 33 razem z tysiącami uczniów i studentów z całego świata bili w czwartek rekord Guinnessa - wzięli udział w największej lekcji internetowej. Lekcję przez internet na temat Jak wziąć udział w lekcji w sieci prowadził indyjski naukowiec dr Subramonian. Uczniowie mogli go oglądać i słuchać na monitorach szkolnych komputerów oraz kontaktować się z nim i innymi uczestnikami lekcji za pomocą internetowego czatu. - Odbyliśmy video-rozmowę z uczestnikami z Ekwadoru i Meksyku. - opowiada Arkadiusz Stachowicz. Lekcja trwała 60 minut i zaczęła się o godzinie 11 czasu indyjskiego. W Polsce była wtedy 6.30.
Silicon.com: Open University offers free e-learning

The Open University (OU) is unlocking its online educational doors with today's launch of the OpenLearn website. OpenLearn will allow anyone across the world to access, download and use the OU's educational resources for free. The online learning material is taken from Open University courses and uses technologies including videoconferencing, mind maps and instant messaging to get teachers and students interacting and learning.
DI: Politechnika Gdańska rozpoczyna skanowanie starodruków

Starodruki, rękopisy, inkunabuły i unikatowe roczniki czasopism o tematyce technicznej wzbogacą zbiory światowej biblioteki cyfrowej, która będzie tworzona m. in. przez Politechnikę Gdańską i inne polskie uczelnie. Przystąpienie do projektu zaproponowano: Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Politechnice Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
CNN: video games can reshape education

Scientists call it the next great discovery, a way to captivate students so much they will spend hours learning on their own. It's the new vision of video games. The Federation of American Scientists (which typically weighs in on matters of nuclear weaponry and government secrecy) declared that video games can redefine education. The theory is that games teach skills that employers want: analytical thinking, team building, multitasking and problem-solving under duress.
DI: Citizendium, czyli Wikipedia dla ekspertów

Larry Sanger, jeden z założycieli Wikipedii, ma zamiar stworzyć nowy projekt bazujący na artykułach zgromadzonych dotychczas w wolnej encyklopedii internetowej. Ta nowa Wikipedia ma jednak stawiać nie tyle na swobodę edycji, ile na jakość informacji.
zobacz podgląd

Więcej doniesień z najważniejszych wydarzeń w e-learningu i ICT dostępnych jest w serwisie: wioska.net - c....

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

dodaj komentarz dodaj komentarz