Porównanie systemów obsługi poczty elektronicznej - webmail

Komentarze do artykułu:

Squirrelmail obsługuje SSL, cóz za karygodna pomyłka w zestawieniu autora!!

Witam, Obsluga ssl jako protokolu komunikacji z webmailem nie jest zalezna od oprogramowaia jesli dziala ono za posrednictwem serwera www. Porownanie pod katem tym nie miałoby więc wiekszego sensu. SLL znajduje jednak również zastosowanie jako protokół komunikacji webmaila ze zdalnymi zasobami takimi jak inne konta pop3 itd. W momencie pisania artykulu (rok 2004) Squirrelmail nie obslugiwal polaczen ssl z zewnetrznymi kontami pocztowymi. Openwebmail obslugiwal natomiast ten protokol. Jak jednak wiadomo, oprogramowanie rozwija sie szybko i pojawiaja sie nowe, czesto kluczowe, funkcje. pozdrawiam, Autor

Niestety brakuje podstawowych informacji takich jak obsługa mailbox i maildir, poza tym ciekawe zestawienie

Ciekawe i przydatne. Brakuje mi tylko @mail i Horde... No i informacji czy te wszystkie systemy pocztowe pozwalają na tworzenie kont przez stronę www.

bardzo ciekawe zestawienie, jestem zdecydowanym fanem openwebmaila, cenie go za prostote, fantastyczna szybkość (879 skrzynek) wspaniałe możliwości konfiguracyjne i niespotykana na te skale prostote działania. Filtrowanie wiadomości, integracja z clamav, spamassassin, uzytkownik końcowy jest w 100% zadowolony z wyglądu, obsługi i prostoty. Polecam gorąco.

Dodaj komentarz

captcha

działanie 2

 
  Weź udział w dyskusjach komentujących inne artykuły:
okladka big pobierz pdf

Data wydania: 11 kwietnia 2005 r.
wersja online: ISSN 1731-7428
wersja drukowana: ISSN 1731-6758

info Artykuły naukowe zawarte w niniejszym czasopiśmie są recenzowane.