AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy www

Konkurs na komiks ekonomiczny

Zapraszamy do udziału w szóstej edycji konkursu na komiks o tematyce ekonomicznej organizowanego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju w partnerstwie z Bankiem Zachodnim WBK. Prace konkursowe należy złożyć do 1 września 2014 r. Powinny one dotyczyć jednego z następujących tematów:

  1. Po co nam ten miś, czyli czy inwestycje publiczne to inwestycje "pod publiczkę"?
  2. Zamienianie się jest fajne – czyli o korzyściach wolnego handlu
  3. Zasypywanie dziury w ziemi, czyli kto dopłaca do niewydajnych kopalń?
  4. Nosił wilk razy kilka… - czyli jak odpowiedzialnie się zadłużać?
W konkursie można wygrać nagrody pieniężne, a najlepsze prace zostaną wydane w specjalnym albumie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.for.org.pl.pl

Meminder

Aplikacja Meminder to platforma e-learningowa i narzędzie do zarządzania efektywnością pracy. Jest przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą doskonalić kompetencje swoich mobilnych pracowników. Pozwala na dostęp do informacji o firmie, jej produktach i usługach, umożliwia stworzenie partycypacyjnej bazy wiedzy, a także uczestnictwo w kursach przy wykorzystaniu metody SuperMemo. Aplikacja powstała w ramach programu „Dotacje na innowacje - Inwestujemy w waszą przyszłość” dofinansowanego z funduszy unijnych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.meminder.pl

Portal Naukowa Warszawa

Powstał nowy portal gromadzący informacje o wydarzeniach popularnonaukowych i naukowych odbywających się w Warszawie. Zawartość serwisu będzie budowana bezpośrednio przez instytucje organizujące dane wydarzenie. Użytkownicy portalu mogą wyszukiwać ciekawe wydarzenia poprzez kategorię wiekową (dla dzieci, dla dorosłych), typ (wykład, warsztat, pokaz), poziom (popularnonaukowe, specjalistyczne) oraz dziedzinę wiedzy. Dodatkową atrakcją portalu jest możliwość zgłoszenia własnego pomysłu na debatę czy wykład.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://naukowa.warszawa.pl

Poczta Polska dla e-commerce

Poczta Polska uruchomiła serwis adresowany do osób zajmujących się e-handlem oraz do e-klientów. Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników zajmujących się obsługą zamówień, oferuje np. przesyłki z gwarantowanym terminem dostarczenia, a także system obsługi zwrotów, jeśli klient chce oddać zakupiony towar. Dodatkowo oferowane są usługi finansowe (konta firmowe, kredyty).

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ecommerce.poczta-polska.pl