AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy www

Ministerstwo Środowiska: Strona dla dzieci

Ministerstwo Środowiska przygotowało specjalny serwis edukacyjny przeznaczony dla przedszkolaków oraz dzieci w wieku 6-11 lat. Na stronie znajdują się ciekawostki (np. dlaczego wielbłąd ma garb) oraz informacje o tym, jak chronić środowisko. Dostępne są także gry, puzzle, komiksy i wierszyki. W albumie zdjęć mali użytkownicy zapoznają się z różnymi gatunkami roślin i zwierząt. Z zasobów mogą korzystać także nauczyciele, dla których przygotowano scenariusze zajęć o tematyce ekologicznej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://dzieci.mos.gov.pl

Otwarte zabytki

Centrum Cyfrowe Projekt: Polska uruchomiło przedsięwzięcie o nazwie Otwarte zabytki, którego celem jest stworzenie serwisu internetowego zawierającego katalog polskich zabytków. W pierwszej fazie projektu ponad 7 tysięcy osób uzupełniało i weryfikowało dane o zabytkach w ramach Cyfrowego Czynu Społecznego. Obecnie trwa druga faza projektu, w której ramach otwarty katalog, zawierający już ponad 42 000 zabytków, jest dalej rozwijany. Wszystkie treści uzupełniane są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach, a więc można z nich swobodnie korzystać.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://otwartezabytki.pl

Słowa na czasie

Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Języka Polskiego prowadzą co roku plebiscyt na najważniejsze słowo roku. Pod uwagę brane są zgłoszenia internautów oraz częstotliwość pojawiania się wyrazów w mediach. Ze słowami najpopularniejszymi w danym miesiącu oraz wyjaśnieniem ich znaczenia i sposobów użycia, można zapoznawać się na bieżąco w serwisie Słowa na czasie. Na stronie pojawiają się także komentarze (tygodnia, miesiąca i roku) odnoszące się do słów pojawiających się najczęściej w polskich tekstach informacyjnych w podanych okresach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.slowanaczasie.uw.edu.pl

icould - inspiracja dla kariery

Serwis icould jest adresowany do młodych ludzi, którzy planują swoją ścieżkę zawodową i poszukują informacji na temat aplikowania o pracę, praktyk i pracy w różnych zawodach. Na stronie można znaleźć nagrania wideo, w których przedstawiciele różnych branż opowiadają o swojej codziennej pracy. Serwis publikuje także informacje praktyczne dotyczące średniej płacy, wymagań i szczebli rozwoju na danym stanowisku. Czytelnicy znajdą tu także artykuły i wskazówki doradców zawodowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://icould.com