AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy wwwSlidebag

Slidebag to nowy portal adresowany do grona osób, które w internecie dzielą się wiedzą, materiałami edukacyjnymi czy też galeriami zdjęć. Portal zapewnia dostęp do bezpłatnych narzędzi do tworzenia wielowątkowych prezentacji, kursów, tutoriali, quizów, testów, gier i symulacji. Po stworzeniu materiałów mamy możliwość udostępniania ich na blogach i stronach internetowych lub też prezentowania z wykorzystaniem portalu Slidebag. w wersji płatnej lub darmowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://slidebag.com

Sloan-C Awards

The Sloan Consortium ogłosiło zdobywców tegorocznych nagród (The Sloan-C Awards) honorujących najwybitniejsze dokonania na polu edukacji na odległość. Zwycięzców wyłoniono m.in. w takich obszarach jak: jakość, przywództwo, program edukacyjny, innowacje pedagogiczne, nauczanie. Nagradzane były zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje, wydziały czy programy. Uroczysta prezentacja odbędzie się podczas dorocznej konferencji, 21 listopada 2013 r. w USA.

Więcej informacji i pełną listę zwycięzców można znaleźć na stronie: http://sloanconsortium.org

Portal edukacyjny TVP

Telewizja Polska we współpracy z Ministerstwem Edukacji stworzyła nowy portal edukacyjny adresowany do uczniów (obecnie jedynie klas IV-VI). Na portalu znaleźć można niemal tysiąc odcinków 40 serii edukacyjnych TVP, a dodatkowo teksty i informacje podzielone na kategorie tematyczne, m.in. języki, nauka i technologie, nauka o człowieku, kultura, przyroda. Wiedza przekazywana jest w interesującej, nowoczesnej formie: w postaci ekranizacji lektur, audiobooków i odpowiedzi na wnikliwe pytania, co pozwala łączyć naukę z zabawą.

Partnerami Portalu Edukacyjnego TVP, oprócz MEN, są też m.in.: Cyfrowa szkoła, Muzykoteka szkolna, Ninateka, Fundacja Nowoczesna Polska, Scholaris i Centrum Fizyki Teoretycznej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.edu.tvp.pl

Angielski123 w bibliotece

Firma Funmedia we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego rozwija projekt Angielski 123 w bibliotece polegający na zapewnieniu współpracującym bibliotekom bezpłatnego dostępu do e-learningowego kursu języka angielskiego. Uczestnikiem projektu może być każda biblioteka publiczna w Polsce wyposażona w przynajmniej jeden komputer podłączony do internetu. Do projektu przystąpiło już niemal 500 bibliotek, a z kursów w bibliotekach skorzystało 5200 osób.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.angielski123.pl/biblioteki