AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy wwwFOE - Find Online Education

Prezentujemy serwis, którego celem jest udzielenie wsparcia osobom poszukującym oferty edukacyjnej w formie e-learningu. Kluczowym elementem strony jest wyszukiwarka pozwalająca na zapoznanie się z programami edukacyjnymi z całego świata. Wystarczy wybrać obszar zainteresowań oraz oczekiwany wynik (certyfikat, tytuł bądź stopień naukowy) i kliknąć „wyszukaj”. Na stronie można również zapoznać się z nagraniami wideo oraz artykułami poświęconymi edukacji na odległość.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://findonlineeducation.com

ShareLaTeX

Serwis ShareLaTeX umożliwia kilku osobom pracę w czasie rzeczywistym nad jednym dokumentem. Dzięki temu najnowsza wersja jest na bieżąco widoczna online. Do korzystania z serwisu wystarczy przeglądarka internetowa. Ze współpracownikami możemy komunikować się za pomocą czatu. Oprogramowanie LaTeX wykorzystywane jest często przez matematyków czy inżynierów, gdyż pozwala na zautomatyzowane przedstawianie w tekście wykresów oraz wzorów. Dla osób początkujących udostępniono poradniki zapoznające krok po kroku z językiem LaTeX.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
www.sharelatex.com

Retronaut: See history

Polecamy wyjątkowy serwis, który zawiera kolekcje historycznych zdjęć. „Retronauta” to według założyciela serwisu i byłego kustosza Chrisa Wilda osoba, która „cofa się w czasie, używając jedynie percepcji”. Już ponad 11 tysięcy osób dzieli się w serwisie swoimi zdjęciami prezentującymi przeróżne sytuacje sprzed lat. Serwis podzielony jest na dziesięciolecia oraz na kategorie tematyczne, np. architektura, moda, zwierzęta, ludzie, sport, telewizja i film czy też muzyka. Można w nim oglądać stare plakaty i pocztówki, reklamy i logotypy, a także mapy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
www.retronaut.com