AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy wwwKonkurs "Skomplikowane i proste" - młodzi uczeni o swoich badaniach

"Forum Akademickie" już po raz ósmy realizuje konkurs pt. Skomplikowane i proste, w którym mogą wziąć udział pracownicy naukowi oraz doktoranci, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Celem konkursu jest popularyzowanie badań naukowych. Laureaci zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi oraz rzeczowymi. Prace można składać do 10 października br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu 2012 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://forumakademickie.pl

e-Kreator innowacyjności

Osoby poszukujące informacji na temat innowacyjności, kreatywności i innowatyki mogą korzystać z zasobów e-Kreatora Innowacyjności. Znajduje się tam zestaw pożytecznych linków prowadzących do stron z materiałami, przykładami, czy też stron instytucji zajmujących się tą tematyką. Dostępny jest również schemat postępowania w przypadku chęci dokonania zgłoszenia patentowego oraz spis publikacji polskich i zagranicznych poświęconych innowacjom.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://inko.wsb-nlu.edu.pl

BookLikes

Miłośnicy książek od sierpnia br. mają możliwość korzystania z polskojęzycznej wersji serwisu Booklikes. Cechy wyróżniające ten serwis spośród konkurencji to przede wszystkim ogromna baza książek (ok. 18 mln), a także specjalny algorytm, dzięki któremu użytkownikowi polecane są nowości zgodne z jego potrzebami i preferencjami. Kolejną zaletą jest porównywarka cen - po wybraniu danej pozycji wyświetlają się propozycje z kilku księgarń. Serwis promowano jako "brakujące ogniwo pomiędzy Amazon a Facebookiem" - trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://booklikes.com

Branch.com

Powstało nowe narzędzie do prowadzenia dyskusji w internecie - Branch. Obecnie serwis jest dostępny na zaproszenie, ale można również "zostać dołączonym" do istniejących dyskusji, wykorzystując konto na Twitterze lub też adres e-mail. Każdy uczestnik może dodać jednego nowego użytkownika (niejako biorąc za niego odpowiedzialność). Branch charakteryzuje się prostą wizualizacją, posiada możliwość dodawania zdjęć, filmów i artykułów. O nowościach w dyskusji jesteśmy na bieżąco informowani.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://branch.com