AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy wwwKonkurs Dojrz@łość w sieci. Dobre Praktyki

Trwa konkurs na dobre praktyki skierowane do osób w wieku 50+, których celem jest nauka korzystania z komputera i internetu. Organizacje społeczne, instytucje, firmy i grupy nieformalne mogą zgłaszać inicjatywy z zakresu edukacji cyfrowej seniorów, które będą inspiracją dla innych podmiotów. Najciekawsze przedsięwzięcia będą promowane i zostaną opisane w publikacji. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 lipca br. Ogłoszenie wyników nastąpi 29 września bieżącego roku.

Konkurs organizowany jest przez Koalicję Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ Dojrz@łość w sieci, powołaną przez UPC Polska wraz z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Więcej informacji na stronie: http://www.dojrzaloscwsieci.pl

Blogowa Mapa Przemian

Wystartował konkurs Fundusze dla Polski - Blogowa Mapa Przemian, którego celem jest kształtowanie świadomości europejskiej młodzieży i pokazanie korzyści, jakie Polska odnosi z członkostwa w Unii Europejskiej. W ramach konkursu uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą prowadzić multimedialne blogi opisujące przemiany zachodzące w ich lokalnym środowisku pod wpływem Funduszy Europejskich. Dla zwycięzców oraz ich opiekunów - nauczycieli, przewidziane są nagrody finansowe.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Think! Instytut Rozwoju Komunikacji i Edukacji.

Więcej informacji na stronie: http://www.mapaprzemian.pl/index.php