AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy www

Otwórz książkę

Serwis Otwórz książkę to cyfrowa kolekcja współczesnych książek naukowych udostępnionych publicznie przez autorów - polskich naukowców. Obecnie katalog zawiera kilkanaście pozycji z zakresu kulturoznawstwa, socjologii i zarządzania, jednak sukcesywnie będzie on uzupełniany o kolejne publikacje.

Projekt prowadzony jest przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania w Uniwersytecie Warszawskim (ICM UW), w ramach programów: Creative Commons Polska oraz Biblioteka Wirtualna Nauki i współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Więcej informacji na stronie: http://otworzksiazke.pl/

Smart History

Smart History to multimedialny podręcznik online z dziedziny historii sztuki. Na stronie można podziwiać ponad 200 dzieł wraz z opisami, dostępnych jest również niemal 160 filmów wideo z wykładami. Istnieje możliwość przeglądania ich ze względu na okresy historyczne (np. renesans, barok, oświecenie), styl (np. impresjonizm, symbolizm) lub też wyszukiwać prace konkretnego artysty.

Serwis został uznany za najlepszą stronę internetową w kategorii Edukacja w ramach 13. edycji konkursu na najlepsze strony internetowe na świecie Webby Awards 2009. Witryna notuje około 50 tys. wizyt miesięcznie.

Więcej informacji na stronie: http://smarthistory.org/

Cassino Equinox Mission

Strona poświęcona jest misji statku kosmicznego Cassini-Huygens, prowadzonej w ramach międzynarodowej współpracy trzech agencji kosmicznych. Pojazd został stworzony w laboratorium NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Włoskiej Agencji Kosmicznej. 17 krajów przyczyniło się do wystrzelenia statku, a ponad 250 naukowców na całym świecie śledzi dane, które dzięki niemu docierają na Ziemię.

Serwis został uznany za najlepszą stronę internetową w kategorii: nauka, w ramach 13. edycji konkursu na najlepsze strony internetowe na świecie Webby Awards 2009.

Więcej informacji na stronie: http://saturn.jpl.nasa.gov/

Wired Science - News for Your Neurons

Wired Science to blog amerykańskiego magazynu "Wired" zawierający informacje nt. najnowszych ciekawostek naukowych. Newsy podzielone są na kategorie tematyczne. Dostępne są również tagi ułatwiające ich wyszukiwanie. Istnieje możliwość komentowania wiadomości. Serwis uzyskał nagrodę internautów w kategorii: nauka, w ramach 13. edycji konkursu na najlepsze strony internetowe na świecie Webby Awards 2009.

Więcej informacji na stronie: http://www.wired.com/wiredscience/